Zavřít reklamu

V dnešním článku se podíváme na to, jak je možné propojit QNAP TS-251B s Apple TV, jak přistupovat k multimediálním souborům, jak si z NASu udělat dedikované streamovací centrum a mnoho dalšího. Spojení s televizní krabičkou od Applu se přímo vybízí, vzhledem ke schopnostem a velikosti úložiště tohoto NASu.

Pokud chcete svou Apple TV používat s vaším domácím NASem od QNAPu, musíte si do ní skrze App Store stáhnout aplikaci Qmedia. Díky ní budete mít přístup k souborům, které máte v NASu uložené a prostřednictvím ní také dochází k veškeré manipulaci se síťovým diskem v rámci multimediálního obsahu. Na druhé straně musíte mít v NASu nainstalované aplikace pro přehrávání audio a video souborů, tedy QNAP Music a Video station.

Po stažení je třeba NAS k Apple TV připojit. Před jakýmkoliv nastavení a snahou NAS k Apple TV připojit se přesvědčte, že v nastavení NASu máte v záložce Obecné povolené použití NASu pro multimediální potřeby. Pokud máte toto nastavení zakázané, Apple TV NAS na síti neuvidí, ani se k němu nebudete moci připojit manuálně. Propojení NASu s Apple TV je možné dvěma způsoby a to automatickým vyhledáním na síti, nebo skrze manuální možnost připojení, kdy je třeba zadat IP adresu, uživatelské jméno, heslo a nastavit port.

Jakmile máte přístupové nastavení hotové, objeví se vám uživatelské rozhraní NASu společně s multimediálním obsahem, který máte na disku uložený, stejně jako přístup například ke streamovací službě ROKU. Ten je nyní k dispozici, stačí jej jen najít a přehrát. V tomto případě je třeba upozornit na to, že aplikace Qmedia má potíž s některými kodeky a některé videosoubory se dle informací z webu nedaří přehrát. Osobně jsem problém nezaznamenal, ale toto může být individuální problém.Na něco podobného jsem narazil při testování streamování do iOS skrze aplikaci Qvideo. Kompatibilita souborů se však údajně řeší.

Pokud Apple TV nemáte a chcete i tak NAS od QNAPu využívat jako domácí multimediální centrum přímo připojené k televizi, máte možnost využít funkce HD Station, o které jsme psali rozsáhlejší článek zde. V tomto režimu, ve kterém je NAS propojen k televizi skrze HDMI kabel, funguje jako klasické HTPC s vlastním operačním systémem apod. V tomto režimu je možné využívat populární přehrávače jako je Plex nebo KODI. Více informací o tomto řešení najdete v odkazovaném článku.

QNAP TS-251B FB
QNAP TS-251B FB

Dnes nejčtenější

.