Zavřít reklamu

Apple koupil startup Laserlike, pomoci by mohl s vylepšením Siri

|
Kategorie:Vše o Apple
Diskuze
|

Společnost Apple je známá tím, že čas od času koupí nějakou jinou společnost nebo startup, které chce následně využít pro různá vylepšení svých produktů. Přesně tohle by měl být i případ startupu Laserlike. Ten sice Apple koupil už vloni, avšak svým nákupem se pochlubil až nyní ústy jednoho ze svých tiskových mluvčí. “Apple čas od času kupuje menší společnosti, a jak máme ve zvyku, tak veřejností nesdílíme naše plány a úmysly,” hodnotí Apple ústy mluvčího nákup.

Laserlike je malý startup, který se zabývá strojový učením. Dle webové stránky je hlavním úkolem společnosti dodat zákazníkovi “vysoce kvalitní informace a různorodé pohledy na jakékoliv téma z celého internetu.” Společnost vyvinula vyhledávací aplikaci, která k hledání používá různé výzkumy a personalizaci strojového učení. Díky těmto postupům mohl startup Laserlike vytvořit aplikaci, kterou svými slovy nazývá „vyhledávač zájmu“. Pomocí tohoto vyhledávače byly uživateli poskytovány relevantní výsledky v podobě novinek, webových stránek, videí a další. Tato aplikace už není dostupná, avšak Laserlike se stále snaží pokračovat ve svém zaměření:

„Žijeme ve světě plném informací, kde je hlavní problém najít právě tu informaci, kterou zrovna potřebujete. Kupříkladu, pokud hledáte informace o dalším streamu společnosti SpaceX, jelikož se na něj chcete dívat se svými dětmi, nebo pokud se chcete dozvědět něco o koupeném autě, či potřebujete zjistit, zda-li se bude ve vašem městě brzy nacházet pobočka nějaké společnosti, tak tyto informace jednoduše nemáte jak zjistit. Tohle je jedna z věcí, kterou chceme na internetu vylepšit. Hlavní mise společnosti Laserlike je dodat vysoce kvalitní informace a různorodé pohledy na jakékoliv téma z celého internetu. Rádi pomáháme lidem, kteří následují své zájmy a zabývají se novými perspektivami.“

, stojí na webu společnosti.

Podle magazínu Information, který o odkoupení startupu Laserlike informoval, využije Apple svou novou akvizici s největší pravděpodobností ke zdokonalení Siri. Celý tým společnost Laserlike se totiž připojil k jablečnému týmu, který se zabývá umělou inteligencí. Jen pro zajímavost, hlavou tohoto týmu je momentálně John Giannandrea, který se k Applu připojil teprve před rokem po odchodu z Googlu. Johnův hlavní úkol na jeho pozici je vylepšit Siri a poskytnout tak uživatelům více personalizovaný obsah.


Leitz

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek