Zavřít reklamu

Společnost Apple je známá tím, že čas od času koupí nějakou jinou společnost nebo startup, které chce následně využít pro různá vylepšení svých produktů. Přesně tohle by měl být i případ startupu Laserlike. Ten sice Apple koupil už vloni, avšak svým nákupem se pochlubil až nyní ústy jednoho ze svých tiskových mluvčí. “Apple čas od času kupuje menší společnosti, a jak máme ve zvyku, tak veřejností nesdílíme naše plány a úmysly,” hodnotí Apple ústy mluvčího nákup.

Laserlike je malý startup, který se zabývá strojový učením. Dle webové stránky je hlavním úkolem společnosti dodat zákazníkovi “vysoce kvalitní informace a různorodé pohledy na jakékoliv téma z celého internetu.” Společnost vyvinula vyhledávací aplikaci, která k hledání používá různé výzkumy a personalizaci strojového učení. Díky těmto postupům mohl startup Laserlike vytvořit aplikaci, kterou svými slovy nazývá „vyhledávač zájmu“. Pomocí tohoto vyhledávače byly uživateli poskytovány relevantní výsledky v podobě novinek, webových stránek, videí a další. Tato aplikace už není dostupná, avšak Laserlike se stále snaží pokračovat ve svém zaměření:

„Žijeme ve světě plném informací, kde je hlavní problém najít právě tu informaci, kterou zrovna potřebujete. Kupříkladu, pokud hledáte informace o dalším streamu společnosti SpaceX, jelikož se na něj chcete dívat se svými dětmi, nebo pokud se chcete dozvědět něco o koupeném autě, či potřebujete zjistit, zda-li se bude ve vašem městě brzy nacházet pobočka nějaké společnosti, tak tyto informace jednoduše nemáte jak zjistit. Tohle je jedna z věcí, kterou chceme na internetu vylepšit. Hlavní mise společnosti Laserlike je dodat vysoce kvalitní informace a různorodé pohledy na jakékoliv téma z celého internetu. Rádi pomáháme lidem, kteří následují své zájmy a zabývají se novými perspektivami.“

, stojí na webu společnosti.

Podle magazínu Information, který o odkoupení startupu Laserlike informoval, využije Apple svou novou akvizici s největší pravděpodobností ke zdokonalení Siri. Celý tým společnost Laserlike se totiž připojil k jablečnému týmu, který se zabývá umělou inteligencí. Jen pro zajímavost, hlavou tohoto týmu je momentálně John Giannandrea, který se k Applu připojil teprve před rokem po odchodu z Googlu. Johnův hlavní úkol na jeho pozici je vylepšit Siri a poskytnout tak uživatelům více personalizovaný obsah.

Související články

Dnes nejčtenější