Zavřít reklamu

Pokud jste milovníky her a ujíždíte speciálně na konzoli PlayStation, máme pro vás skvělou zprávu. Sony se totiž dnes konečně odhodlalo k vypuštění aplikace PS4 Remote Play, díky které si budete moci na iPhonu či iPadu zahrát valnou většinu herních pecek právě z této konzole.

Přes aplikaci, která už je na konkurenčním Androidu dostupná několik let, se velmi jednoduše připojíte ke své herní konzoli, kterou můžete poté skrze iPhone či iPad ovládat a dokonce na ní hrát i hry. Ty ovládáte přes dotykové prvky na displeji vašeho jablečného zařízení, které kopírují klasický ovladač DualShock 4. Právě ovládání je ale svým způsobem i kamenem úrazu. Samotné Sony totiž přiznalo, že ne všechny hry bude možné přes iPhone či iPad právě kvůli tomuto stylu ovládání hrát. Nicméně je možné, že postupem času bude i tento problém zdárně vyřešen. 

Dalším omezením je nutnost využívat k propojení iPhonu s konzolí Wi-Fi síť, mobilní data totiž nejsou pro spojení podporovány. Na druhou stranu, vzhledem k jejich cenám je prakticky jasné, že by je ke hraní využíval málokdo – tím spíš, když i samotná konzole připojení k internetu pro mnoho úkonů vyžaduje a využívá k ní mnohdy Wi-Fi. 

Pokud tedy PlayStation 4 vlastníte, aplikaci PS4 Remote Play určitě vyzkoušejte. Plnohodnotné hraní vám sice nenabídne, určitě se však s ní dají prožít fajn chvíle. I my v redakci se pomalu pouštíme do jejího testování, ze kterého vám samozřejmě přineseme obsáhlý report. 

[appbox appstore id1436192460]

Související články

Dnes nejčtenější