Zavřít reklamu

V noci z úterý na středu si Elon Musk na svém Twitteru změnil jméno na Elon Tusk, což v angličtině znamená sloní kel. Pokud tedy alespoň letmo sledujete internet a sociální sítě, tak jste si možná mohli všimnout vtipných meme obrázků, které si z Elona Muska dělají legraci. Musk si však z těchto obrázků, které se šíří po celém světě, nedělá vůbec velkou hlavu, ba naopak si dokáže udělat legraci sám ze sebe. To potvrzuje změnou jména a dokonce i některými dalšími příspěvky na svém Twitteru, na kterém mimo jiné právě některé meme sdílel. Mezi další směšné zkomoleniny patří například Elon Dusk, Elon Muskett, Elon Dust II, Elon Husk a další.

Galerii s vtipnými obrázky si můžete prohlédnout níže:

Elon Musk se pro změnu jména rozhodl poté, co ho SEC (americká komise pro cenné papíry a a burzy) obvinila z pohrdání soudem. Musk totiž nedávno na svém Twitteru sdílel s 25 milióny sledujícími informace týkající se Tesly, které mohly mít za následek dopad na akciový trh. Konkrétně se jednalo o informace, ve kterých stálo, kolik vozidel by měla Tesla tento rok vyrobit. Nejdříve Elon Musk svým fanouškům sdělil, že Tesla vyrobí 500 tisíc kusů vozidel. Později se však opravil a svůj odhad změnil na 400 tisíc kusů. Musk mohl informace z Tesly sdílet pouze po souhlasu jeho hlavního právníka, avšak neučinil tak a porušil nedávnou dohodu se SEC.

Rozhodně to není poprvé, co Musk ovlivnil akciový trh. Minulý rok se Elon nechal slyšet, že odkoupí všechny akcie Tesly z veřejného obchodu. Z tohoto kroku však po chvilce ustoupil a neučinil tak. Právě na tento Muskův krok zareagovala SEC a to obviněním z podávání klamavých informací, která navíc ovlivnily akciový trh a poškodily investory. Elon se poté s komisí vyrovnal dohromady 40 milióny dolary (20 od Muska a 20 od Tesly) a zároveň musel přistoupit na to, že odstoupí z výkonné pozice v Tesle.

Pokud patříte mezi jedince, které sleduje několik miliónů jiných lidí a zároveň patříte mezi velice vlivné, ne-li jedny z nejvlivnějších lidí na světě, musíte… měli byste si dávat pozor na každé jediné slůvko, které vyslovíte nebo napíšete. Pokud však máte dost peněz a rádi je rozhazujete, tak si nemusíte dávat pozor prakticky před ničím – vše jde totiž penězi zalepit.

Dnes nejčtenější

Další články