Zavřít reklamu

Umíte si představit, že by na vašem iPhonu běžely stařičké Windows 95? Nad tímto nápadem se zamyslel i jeden švédský vývojář, který se ho rovnou rozhodl přetvořit v realitu. Windows 95 byly ve své době nejspíš nejpoužívanějším operačním systémem. Na iPhonu ho samozřejmě dotyčný vývojář plnohodnotně nerozjel, věrně ale napodobil jeho pracovní prostředí.

Emil Avara totiž vypracoval motiv pro iOS, věrně kopírující vzhled a prostředí Windows 95. Ke stažení je buďto zdarma, nebo za malý poplatek v podobě balíčku, obsahujícího více než padesát ikonek a několik widgetů. Na vytvořený skin upozornil Avara prostřednictvím Twitteru. Snímky obrazovky, zachycující „iOS95“, jsou zábavné a nostalgické zároveň – je zajímavé vidět ikonky novodobých aplikací, jako je Snapchat nebo Fotky, v designu Windows 95. Na své webové stránky Avara rovněž umístil kontaktní formulář, jehož prostřednictvím mohou uživatelé požádat o předělání ikonek do designu Win 95.

V běžném režimu uživatelé pochopitelně nemohou měnit motivy na svém iOS zařízení – proměna iPhonu v zařízení s Windows 95 tedy vyžaduje jailbreak. Není to poprvé, co se někdo pokusil jablečnému produktu vdechnout styl operačního systému Windows z devadesátých let. V roce 2016 se například vývojář Nick Lee rozhodl přenést prostředí tohoto operačního systému do svých Apple Watch. Výsledek pochopitelně nebyl v praxi použitelný, setkal se ale s velkým ohlasem a vypadal opravdu zajímavě. Felixi Rieserbergovi se zase pro změnu podařilo rozběhnout prostředí Windows 95 na Macu.

Win96 iOS fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Související články

Dnes nejčtenější