Zavřít reklamu

Přestože nás od představení nových iPhonů dělí ještě více než půl roku, mnozí analytici v čele s Ming-Chi Kuem už mají o jejich vylepšení jasno. Právě Kuo dnes v noci zveřejnil svou novou analytickou zprávu, ve které ty největší novinky chystaných modelů poodhaluje. Co tedy dle jeho zdrojů iPhony 11 přinesou?

Pravděpodobně nejuznávanější analytik věnující se Applu je přesvědčen o tom, že i letos dorazí tři iPhony ve složení 2 OLED modely a jeden LCD. iPhone s LCD displejem, který bude s největší pravděpodobností nástupce iPhonu XR, se může dle Kua těšit na navýšení RAM paměti na 4 GB. Dočkat bychom se letos ale měli i nové povrchové úpravy – všechny tři iPhony by totiž měly být dle Kua matné. Otázkou však je, zda si budeme moci vybírat jen z těchto verzí či Apple vytvoří i iPhony s klasickým hladkým povrchem, jako tomu bylo například u iPhonu 7 a verzí Black a Jet Black. 

Kromě nové povrchové úpravy a navýšení RAM u nejlevnějšího modelu přinesou nové iPhony i schopnost bezdrátově dobíjet jiná zařízení, což by se mohlo náramně hodit například u nové generace AirPods s bezdrátově dobíjecím pouzdrem. Vylepšení pak dostane i Face ID, které by mělo snímat obličej uživatele ještě přesněji a tím tak zajistit daleko lepší zabezpečení iPhonu. Výřez v displeji se však podle Kua ani letos nezmenší.

Analytik rovněž potvrdil příchod minimálně jednoho modelu se třemi objektivy fotoaparátu na zádech, přičemž jeden z nich bude širokoúhlý, druhý ultraširokoúhlý a třetí teleobjektiv, použití Lightning portu u všech modelů či vylepšeného systému pro snímání polohy v interiérech, ze kterého by měla těžit především vnitřní navigace například v nákupních centrech či na letištích. 

Těžko v tuto chvílí říci, zda se předpovědi Kua vyplní či nikoliv. Faktem totiž je, že několik výše uvedených vylepšení od něj slyšíme dnes poprvé a některá pak dokonce popírají zprávy z předešlých měsíců. Vzhledem k tomu, jak přesné jeho předpovědi byly v minulosti, je však poměrně pravděpodobné, že i tentokrát se trefil minimálně v několika předpovědích přímo do černého. 

Dnes nejčtenější

Další články