Zavřít reklamu

Ještě před nedávnem bychom označili příchod nové generace iPadu mini za velmi nepravděpodobný a to především kvůli příchodu “pluskových” iPhonů, jejichž displeje se co do velikosti od tohoto miniaturního tabletu příliš neliší. Ve druhé polovině loňského roku se však začaly objevovat informace o tom, že Apple na iPadu mini 5 přeci jen pracuje a světu jej ukáže již na začátku roku 2019, což se zdá vzhledem k přibývajícím únikům čím dál pravděpodobnější. Pokud však doufáte, že bude tento tablet v určitém ohledu revoluční, musíme vás zklamat. 

Podle zdrojů japonského portálu Macotakara se u nového iPadu mini 5 Apple k žádným obřím upgradům neodhodlal. Novinka by totiž měla přinést prakticky stejný design a rozměry jako jeho předchůdce, Home Button s Touch ID či 3,5mm jack konektor. Mírné změny se dočká umístění zadního mikrofonu, který Apple u novinky přesune z boku do středu horní části zad, jako tomu je u 9,7” modelů. Poměrně zajímavé je, že se zdroje nezmiňují o přepracovaném krytu pro anténu u LTE verze, který se měl alespoň dle uniklých fotek podobat tomu, který Apple použil u loňských iPadů Pro. Těžko tak říci, zda se tohoto upgradu skutečně dočkáme nebo se jednalo jen o podvod.

Takto měla záda LTE verze iPadu mini 5 vypadat: 

Novinka se podle Japonců dočká procesoru A10. Není však zatím jasné, zda půjde o “normální” verzi využívanou v iPhonech či o upravenou verzi A10X, kterou dostaly v roce 2017 iPady Pro. Vzhledem k tomu, že má být novinka určena především pro nenáročné uživatele a její cena má být podle zdrojů dokonce nižší než u nynějšího iPadu mini 4 je však poměrně pravděpodobné, že si Apple procesorem příliš velkou hlavu dělat nebude a vsadí na “horší” A10, který však stejně valné většině uživatelů bohatě postačí. 

Co se týče termínu vydání, ten není v tuto chvíli známý. Jako nejpravděpodobnější se však jeví druhá polovina března, ve kterém Apple v minulosti pořádal speciální konference určená právě pro iPady. Letošek by tak nemusel být v tomto ohledu jiný. Jasno ale budeme samozřejmě mít až po rozeslání pozvánek, k čemuž by mohlo dojít v první polovině března. 

ipad-mini-fb

Související články

Dnes nejčtenější