Zavřít reklamu

Nová generace iPadů Pro, kterou Apple světu představil vloni na podzim, je sice v mnoha ohledech parádní, trpí ale i jedním poměrně zajímavým a velmi nepříjemným neduhem. Stále více majitelů této novinky si jak u 11”, tak u 12,9” verze stěžuje na to, že na ně nelze sehnat vhodné ochranné sklo. Nikoliv však proto, že by jich byl na trhu nedostatek, ale zkrátka proto, že po jejich aplikaci na iPad přestane správně fungovat ve většině případů dotyk a tablet se tak stává de facto nepoužitelným. 

Na problém začíná v zahraničí poukazovat na různých diskuzních fórech stále více naštvaných uživatelů, kteří za skla utratili nemalé částky, ale ve výsledku byla tato investice naprosto zbytečná. Podobný příběh nám zaslal i náš čtenář Jan, kterému tímto děkujeme. Podle jeho slov již vyzkoušel velké množství skel, ale všechny bohužel ovládání iPadu méně či více poznamenaly. Jak se displej nového iPadu Pro po nalepení tvrzeného skla chová si můžete prohlédnout ve videu, které nám čtenář též zaslal. 

Jak můžete sami vidět, ovladatelnost iPadu se po nalepení skla skutečně výrazně zhoršila. Co ale dělat, pokud jeho displej ochránit přesto chcete? Vtip je v tom, že na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Čtenář totiž kontaktoval jak jednoho z českých autorizovaných prodejců, tak i podporu Applu, avšak nepochodil ani na jedné adrese. Prodejce mu totiž nebyl schopen stoprocentně zaručit, že sklo, které má i on v nabídce, nezhorší ovladatelnost iPadu. Podpora Applu pak Janovi řekla, že iPad je v pořádku a že nemůže zajistit, aby všechna skla fungovala na 100 %, jelikož je to nemožné. Jako ochranu displeje podpora poté doporučila použití ochranné fólie, která by ovladatelnost zhoršit neměla. 

V tuto chvíli není známo, co přesně by mohlo problémy s ochrannými skly přesně způsobovat. Je však prakticky jasné, že má tento problém co do činění s novým Liquid Retina displejem, respektive některou z jeho částí. Ten Apple pravděpodobně vyráběl mírně odlišným způsobem než ten pro iPhone XR, jelikož u iPhonu jsme podobné problémy nezaznamenali. 

Pokud se tedy chystáte i vy svůj iPad Pro chránit prostřednictvím ochranného skla na displeji, je poměrně pravděpodobné, že se setkáte s podobným problémem a to nehledě na to, zda sklo koupíte z Číny či si za něj připlatíte o poznání více a získáte jej od renomované společnosti. Ani ta totiž dle nešťastných uživatelů nezaručuje jeho 100% funkčnost. 

iPad Pro v redakci LsA

Dnes nejčtenější

Další články