Zavřít reklamu

V loňském roce jsme se dočkali představení nové generace iPadu Pro. Jedná se o neuvěřitelně výkonný tablet, který se vůbec poprvé dočkal technologie Face ID a výrazné změny designu. Ačkoliv je nový tablet pro profesionály v mnoha aspektech téměř dokonalý a své předchůdce hravě strčí do kapsy, sužují ho hned dva problémy. Jakási nemožnost vyždímat z něj maximum kvůli omezenému operačnímu systému iOS a hliníkové šasi, které je náchylný k ohnutí. Někteří lidé dokonce tvrdí, že jim přišel tablet ohnutý již z výroby. Paradoxem však je, že Apple nepovažuje prohnutí z výroby za jakýkoliv problém. Po vlně kritiky, která se na něj valí po tomto výroku, však raději vydal zprávu, v které blíže popisuje jeho výrobní proces a toleranci zmiňovaného ohnutí.

Kalifornský gigant vysvětluje celou „aféru“, pokud se tak dají ohýbající se iPady nazvat, výraznou změnou designu. Jelikož tablet nadále nedisponuje zakulacenými hranami, jeho uživatel si může prohnutí všimnout téměř okamžitě, a to pouhým okem. Apple poprvé v historii využil technologii zvanou co-molding, která v případě modelu, který podporuje mobilní data, „vstřikuje“ pásy plastových antén do předem vyfrézovaných kanálků. Právě kvůli této metodě spolu v kombinaci se změnou designu se uživatelům z určitých úhlů může zdát patrné, že je jejich zařízení prohnuté. Tolerance ohnutí je nastavena na 400 mikrometrů (0,4 mm) a pokud jeho majitel o svém zařízení pochybuje, může jej kdykoliv zanést do Apple Storu, kde se dozví přesné informace. Pokud je jeho iPad Pro prohnut nad toleranční rámec, dočká se jeho výměny.

Apple tak ve své zprávě ve výsledku jen zopakoval to, co jsme slyšeli od jeho představitelů v minulých týdnech. Zda se však krom podobných prohlášení rozhodne i k úpravě výrobního procesu či přímo zpevnění šasi je v tuto chvíli ve hvězdách. V případě iPhonu 6, který se též uživatelům ohýbal, se však k podobnému kroku nakonec odhodlal a ani u nového iPadu Pro by to ničím příliš překvapivým nebylo.

Přestože se jedná o poměrně drahé zařízení, jeho odolnost je skutečně nízká:

ipad-pro-2018-reproduktory-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější