Zavřít reklamu

Nové iPady Pro mohou uživatele zaujmout jak novým designem s ostrými hranami, bezrámečkovým displejem či Face ID, tak i svým velmi štíhlým tělem. Přepracované tělo si však vyžádalo i daň v podobě snížené odolnosti proti ohnutí, kterého lze nyní docílit o poznání snáz než u předchozích generací. Mnozí uživatelé poukazují dokonce na to, že jim iPad Pro došel ohnutý již z výroby, což je s ohledem na jeho cenu poměrně zarážející. Pokud si ale myslíte, že bude tuto věc Apple považovat za velký problém, jste na omylu. 

Už před Vánoci přispěchal portál The Verge s vyjádřením Applu, dle kterého je mírné ohnutí iPadu v naprostém pořádku a pokud takový tablet zákazníkovi v krabici dorazí, není třeba se obávat jeho nefunkčnosti či jakýchkoliv omezení, jelikož i mírně prohnutý splňuje veškeré standardy kalifornského giganta. Tato slova svět šokovala, nicméně Apple si za nimi dle všeho stále stojí. Vyplývá to alespoň z odpovědi na mail, kterou zaslal před pár dny zpět čtenáři portálu 9to5mac.

Na mail, ve kterém se majitel nového iPadu Pro ptal na další informace ohledně prohnutí tabletu, odpověděl viceprezident hardwarového inženýrství Dan Riccio – tedy jeden z nejvýše postavených lidí v Applu. Ten se nechal slyšet, že důvod k obavám z prohnutých iPadů Pro rozhodně není, jelikož tento produkt splňuje nebo dokonce překračuje veškeré standardy Apple produktů, které jsou velmi vysoké a přísné. Novinka může být prohnuta až o 400 mikronů, tedy 0,4 milimetru, a stále bude fungovat přesně tak, jak by měla.

Postoj Applu k celé situaci je velmi zajímavý a popravdě i neočekávaný. Místo toho, aby prohnutí označil za chybu jej považuje za vlastnost, s čímž se valná většina uživatelů rozhodně neztotožňuje. Nechme se tedy překvapit, jakým směrem se bude celá situace ubírat a zda Apple nakonec nepřijde například s výměnným programem, omluvou a přepracovaným a pevnějším šasi, jako tomu bylo u iPhonů 6. Do té doby nám můžete do komentářů napsat, jak se na postoj Applu díváte vy a zda vám přijde normální, aby nad ohnutým iPadem z výroby jen Apple mávl rukou a řekl, že je vše i tak v pořádku. 

ipad-pro-2018-ohyb

Dnes nejčtenější

.