Zavřít reklamu

S úniky informací o chystaných iPhonech se v posledních dnech roztrhl pytel. Díky tomu jsme si tak mohli detailně prohlédnou dva prototypy iPhonu 11 či jsme se mohli dozvědět detaily o fotoaparátech, které v novinkách dorazí. Dnes v noci se pak na čínském Weibu objevila další nálož informací, která rozhodně stojí za zveřejnění. Nové iPhony totiž dle ní čekají skutečně zajímavé věci. 

Asi nejzajímavějším vylepšením, o kterém zdroje z Weiba hovoří, je implementaci obří 4000 mAh baterie, která by iPhonům značně prodloužila výdrž. Ta by měla dorazit v modelu Max, který je nyní osazen “jen” baterií s kapacitou 3174 mAh. Jeho výdrž by se tak mohla teoreticky prodloužit zhruba o čtvrtinu. 

Apple se údajně chystá zapracovat i na zrychlení bezdrátového nabíjení. Zprvu bylo možné iPhony nabíjet pouze 5W, což později Apple softwarovým updatem zvýšil na 7,5W. I tak však není rychlost “bezdrátu” nějak závratná a na rychlonabíjačku značně ztrácí. Nové iPhony by však měly údajně zvládat i 15W, díky čemuž by byly nabity podstatně rychleji. Pokud by se Applu skutečně takto velký skok v nabíjení podařil, teoreticky bychom se mohli již brzy dočkat i úplného odstranění Lightningu, se kterým prý koketoval už u iPhonu X. Pro nabíjení by totiž díky rychlému “bezdrátu” nebyl prakticky třeba a synchronizace souborů lze bez problému též zvládnout bezdrátově. 

Konzumace obsahu bude plynulejší

Těšit se ale můžeme prý i na výrazné zvýšení obnovovací frekvence displeje, která by se měla nově pohybovat mezi 90 až 120 Hz. To by v praxi znamenalo, že procházení obsahu by se jevilo už na první pohled o poznání plynulejší. Ostatně, skvělým příkladem jsou iPady Pro, které zvládají díky ProMotion též pracovat se 120 Hz a procházení obsahu na nich vypadá v porovnání s klasickými iPady se 60 Hz o poznání lépe. Krom zvýšení frekvence se pak ve zprávě počítá i se zmenšením výřezu v displeji.

Poslední zajímavou zprávou je pak příchod objektivu s trojnásobným optickým zoomem, díky čemuž bychom mohli fotit i objekty v dálce velmi kvalitně i přes přiblížení. Další detaily fotoaparátu však bohužel jasné nejsou. 

V tuto chvíli samozřejmě nelze říci, zda se těchto novinek skutečně dočkáme či nikoliv. Pravdou však je, že minimálně po vyšší obnovovací frekvenci volali uživatelé už v minulém roce a když na iPhony nedorazila, mnozí pocítili zklamání. Snad se tedy letos alespoň některého z těchto vylepšení dočkáme. 

Dnes nejčtenější

Další články