Zavřít reklamu

Představení nových iPhonů je sice ještě poměrně daleko, přesto se však již objevují první informace o jejich vylepšení. O ty se zatím stará z velké části leaker OnLeaks, který v uplynulých dnech zveřejnil ve spolupráci se dvěma technologickými portály dva rendery prototypů iPhonů 11, při jejichž tvorbě vycházel z informací od svých zdrojů. A právě ty se nyní rozhodl na indickém portálu ComparaRaja alespoň částečně prozradil. 

Jedním z největších vylepšení by měl být bezesporu trojitý fotoaparát na zádech alespoň jednoho z iPhonů. Ten by se měl podle OnLeakse představit s 10 MPx objektivem a 14 MPx objektivem, detaily třetího však zatím bohužel nezná. Nynější iPhony XS a XS Max pak mají jen pro zajímavost dva 12 MPx objektivy. Fotoaparát by se tudíž dočkal skutečně kompletního přepracování. Zda jej ale Apple vytvoří se čtvercovým uspořádáním (3 objektivy – 1 blesk), nebo naskládá objektivy vertikálně vedle sebe zatím jasné není. Výrazného vylepšení by se měl dočkat i přední fotoaparát, který se ze současných 7 MPx zlepší na 10 MPx. Přepracování se též dočká TrueDepth systém, díky čemuž by měl být Apple schopen horní výřez v displeji značně zmenšit. 

Rendery 1. prorotypu:

Změn by se mělo podle OnLeakse dočkat i vnitřní uspořádání komponentů, kde dojde jak k přepracování baterie, tak k přemístění logické desky na nové místo. Toto “šachování” by mohlo souviset právě se změnou umístění fotoaparátu, který bude nyní pravděpodobně zabírat o poznání více místě. V úvahu ale připadá i navýšení výdrže iPhonu. 

Rendery 2. prototypu (zdroj): 

Poměrně zajímavé je, že podle leakera zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se měl Apple už letos rozhodnout pro nasazení USB-C namísto Lightningu. Ani jeden z prototypů, o kterém má informace, totiž údajně USB-C nemá. Nicméně je jasné, že se Apple rozhoduje mezi daleko více prototypy, takže je možné že leakerovi jen ten, který je osazen USB-C uniká. 

Pokud jste tedy byli loňskými iPhony zklamaní, nevěšte hlavu. Letošek by totiž mohl být minimálně po stránce jejich designu o poznání zajímavější. Snad však Apple letos nepřinese krom změny designu i změnu ceny a to směrem nahoru. Už nynější ceny za nejnadupanější iPhony jsou totiž více než vysoké. 

Související články

Dnes nejčtenější