Zavřít reklamu

Když Apple spolu s iPhone 5 představil zcela nový Lightning konektor, vyvolal tím ve světě velké nadšení. Oproti předešlému konektoru využívaném u iPadů a starších iPhonů se totiž Lightning výrazně zmenšil a zároveň jej bylo možné do zdířky strčit jakoukoliv stranou, což bylo pro uživatele velmi pohodlné. Jak se však zdá, i tomuto zdánlivě dokonalému řešení zvoní hrana. 

Ještě donedávna bychom si iPhone s jiným konektorem než Lightningem těžko dokázali představit. Po odhalení nové generace iPadů Pro se však ukázalo, že pro Apple není jeho odstranění až takový problém. Nové tablety totiž disponují USB-C, díky čemuž jsou daleko využitelnější pro široké spektrum úkonů. Právě to donutilo podle zdrojů japonského portálu MacOtakara Apple k úvahám nad tím, zda nenasadit tento typ i do letošních iPhonů 11. 

Krom USB-C by mohl iPhone 11 přinést i trojitý fotoaparát:

Podle dostupných informací údajně pocházejících přímo od týmu vyvíjejícího letošní iPhony Apple stále přemýšlí, zda použít USB-C či Lightning. Oba konektory totiž mají své pro a proti, což dělá ve výsledku rozhodnutí velmi těžké. Lightningu hraje do karet spousta příslušenství, odolnost a obliba u uživatelů, USB-C zase kompatibilita s nabíječkami pro iPady Pro či Macy a daleko větší možnosti využití v budoucnu. Těžko tak říci, k jaké variantě se Apple nakonec přikloní. 

O usmrcení Lightningu na iPhonech se spekuluje již delší dobu, avšak až nyní se zdá tato možnost reálná. Uvidíme, jaké zprávy nám o tomto tématu přinesou následující týdny, ve kterých se jistojistě dozvíme další tuny detailů o chystaných iPhonech. Stoprocentní jistotu pak budeme samozřejmě mít až po samotném představení telefonů v září. 

Související články

Dnes nejčtenější