Zavřít reklamu

Těsně před Vánoci obletěly svět zprávy o dvojici chystaných iPadů, které hodlá Apple představit v průběhu letošního roku – konkrétně o základním iPadu 7. generace a iPadu mini 5. S potvrzením brzkého příchodu této dvojice pak před malou chvíli přispěchal i asijský portál Digitimes, jehož zdroje se v loňském roce při čekání na nové iPhony ukázaly jakožto velmi přesné. 

Podle informací Digitimes jsou již výrobci displejů pro novinky připravují na spuštění ostré výroby, která by měla vypuknout v průběhu následujících měsíců. iPady by pak měly světlo světa spatřit už v první polovině letošního roku. Žádné další doplňující informace sice zdroje neprozradily, nicméně podle zpráv z předešlých dní by mohla úhlopříčka iPadu 7. generace mírně povyrůst a to až na 10”. Toho Apple velmi pravděpodobně docílí zúžením rámečků kolem displeje, které jsou u nynější 6. generace relativně široké. Ostatně, k podobnému kroku se odhodlal i v roce 2017 u iPadu Pro, který dostal v 10,5” verzi rámečky skutečně úzké.

Šestou generaci iPadu představil Apple vloni na konci března. Sedmou by tedy mohl představit zhruba ve stejném termínu:

Co se týče menšího iPadu mini, u něj se nejspíše žádných velkých designových změn nedočkáme. Šušká se totiž o tom, že se kalifornský gigant rozhodl zachovat jeho nízkou cenu, což ho do značné míry po stránce upgradů limituje. Místo změny designu se tak dočkáme spíše “jen” upgradu procesoru, RAM a popřípadě navýšení úložiště. V případě LTE modelu pak Apple nejspíš sáhne po mírně upraveném anténním krytu, který už nebude celoplastový, ale bude se podobat tomu, kterým disponují nové iPadu Pro. Naznačuje to alespoň nedávný únik fotografií šasi.

V minulých letech Apple představoval upgradované verze levných iPadů zpravidla v březnu či dubnu, takže se dá očekávat, že se podobného kroku dočkáme i letos. Pokud by pak tyto měsíce novinky nepřinesly, v úvahu by připadal až červen a WWDC, na které jsme se v roce 2017 dočkali krom iPadů i představení iMacu Pro či HomePodu. Vloni se však Apple na této akci zaměřil ryze na software a je možné, že letos bude chtít na tuto nit navázat. 

Související články

Dnes nejčtenější