Zavřít reklamu

V první polovině příštího roku zažijí milovníci tabletů od Applu žně. Podle japonského portálu MacOtakara se totiž kalifornský gigant chystá představit hned dva nové tablety, konkrétně pátou generaci iPadu mini a přepracovaný levný iPad s větším displejem. 

Nový iPad mini 5 by měl dle Japonců dorazit v první polovině příštího roku a jeho hlavním úkolem bude zvrátit zhoršující se prodeje tabletů. Právě řada mini je totiž mezi uživateli stále poměrně oblíbená a její “oživení” by mohlo prodeje iPadů znovu nastartovat. Přestože portál MacOtakara žádné další detaily o tabletu nesdělil, podle nedávného tvrzení analytika Ming-Chi Kua se na žádnou obří designovou změnu těšit nemáme. Mnohem pravděpodobnější je “jen” upgrade vnitřností v čele s procesorem a RAM pamětí. 

iPad mini 4 debutoval už v roce 2015, od té doby se však upgradu nedočkal: 

Vstupní model povyroste

Co se týče nového vstupního iPadu, který ponese pravděpodobně označení 7. generace, ten by mě prý ze stávajících 9,7” povyrůst na zhruba 10”. Toho by měl údajně Apple dosáhnout především mírným zúžením rámečků, které jsou nyní u iPadu 6. generace poměrně široké a tudíž je rozhodně “kde brát”. Nicméně větší změny typu odstranění Home Buttonu očekávat nelze.

Dá se očekávat, že se detailnější informace o obou produktech dozvíme v následujících dnech či týdnech. Ostatně, stejný scénář jsme zažili i u iPadu 6. generace. I informace o něm se totiž dostaly na světlo světa v prosinci loňského roku, v prvních měsících následujícího roku pak přibývaly a gradovaly těsně před jeho březnovým představením. 

apple-ipad-mini-4
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější