Zavřít reklamu

O nástupci legendárního iPadu mini 4 je v poslední době opravdu slyšet. Ještě před pár měsíci byl sice svět přesvědčen o tom, že se tento drobeček mezi jablečnými tablety už svého nástupce nedočká, nicméně dle informací analytiků a dodavatelského řetězce to vypadá, že kalifornský gigant s jeho oživením přeci jen počítá. Tento záměr potvrzuje i trojice fotek zveřejněných na Twitteru. 

Jak můžete v galerii vidět, šasi nové generace iPadu mini se od jeho předchozí generace příliš neliší. Zadní anténa je však nově tvořena jen úzkou linií podobnou té, kterou Apple použil u nových iPadů Pro. Předchozí generace iPadu mini však disponovala velkým kusem plastu překrývající relativně velkou část vedle fotoaparátu, což po designové stránce příliš dobře nevypadalo.

Takto je u starého iPadu mini 4  LTE řešena anténa: 

iPad-mini-4
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Z fotek je též patrné, že se Apple u nového mini 5, pokud tomuto tabletu šasi na fotkách náleží, rozhodl zachovat klasický 3,5mm jack na horní straně. Za povšimnutí stojí i jednoduchý fotoaparát bez jakékoliv přisvětlovací diody, jejíž příchod naznačoval nedávný únik krytu. Opomenout nesmíme ani poměrně zajímavou barvu. Apple sice iPad mini 4 ve zlaté prodává, ta je však u něj o poznání světlejší a žlutější než odstín na fotkách. Mini 5 by tak mohl dorazit spíše v tmavší zlaté, ve které Apple nabízí například iPad 6. generace. 

V tuto chvíli se nedá se stoprocentní jistotou pravost fotografií potvrdit. Podle dostupných informací by však žádné obří novinky do iPadu mini 5 dorazit neměly a tudíž se i tato podoba šasi zdá jako reálná. Stoprocentní jistotu však budeme samozřejmě mít až po samotném představení, které má Apple údajně naplánováno na začátek letošního roku. Teoreticky bychom se tak mohli v březnu, stejně jako vloni. 

mini 5 fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější