Zavřít reklamu

Apple by mohl přijít dle čerstvých spekulací o jednoho ze svých nejdůležitějších mužů. V kuloárech se totiž šušká o tom, že se současný viceprezident Applu pro hardware, Johny Sourji, může stát generálním ředitelem Intelu. Ten má v současné době místo neobsazené a díky jejich dřívejší spolupráci se stává vhodným kandidátem právě muž z Applu.

Srouji se k Applu připojil v roce 2008, kdy dohlížel na vývoj vůbec prvního jablečného čipu – A4. Co se pak týče spolupráce mezi Intelem a současným viceprezidentem Applu, ta se datuje až do roku 1990, od kterého strávil Srouji ve firmě 15 let. Za tuto dobu se podílel na výrobě čipů v Izraeli a právě díky tomu by mohl být co možná nejvhodnějším kandidátem. Předchozí generální ředitel Intelu, Brian Krzanich, rezignoval na svůj post již loni v létě. Od té doby jeho funkci dočasně zastává finanční ředitel společnosti, Robert Swan, dokud společnost nenajde kvalitní náhradu.

Datové modemy od společnosti Intel najdeme v každém loňském iPhonu:

Poměrně zajímavé je,, že samotný Intel odmítá celé dění kolem Sroujiho komentovat. Čeká Apple odchod jednoho z jeho viceprezidentů, nebo ve finále vsadí výrobce čipů na někoho jiného? V současné době nám nezbývá nic jiného, než pouze čekat a doufat, že se finálního oznámení dočkáme co nejdřív. Nyní se můžeme pouze radovat ze vzájemného spolupráce těchto dvou společností. Intel je momentálně výhradním dodavatelem datových modemů pro iPhony, avšak dle posledních zpráv by mu v dodavatelském řetězci mohl dělat „parťáka“ Samsung.

johny-srouji-fb

Dnes nejčtenější

.