Zavřít reklamu

O tom, že se mizerní prodeje iPhonů v posledních týdnů nepěkně podepisují nejen na ziscích Applu, ale i jeho dodavatelů, jsme vás na našem webu informovali již několikrát. Zatímco některé společnosti spolupracující s Applem na výrobě iPhonů hlásí jen menší propad, jiné naopak čelí i třetinovému snížení tržeb, které je pro jejich další fungování takřka životu nebezpečné. Podle nových informací to navíc vypadá, že se jim situaci nesnaží ulehčit ani samotný Apple. 

Dodavatelé kalifornského giganta doplácí zpravidla na výrazné snižování objednávek komponentů, které mnohdy tvoří většinu jejich celkové výroby. Krom snižování objednávek však musí údajně nově čelit i žádostem Applu o snížení svých cen za komponenty zhruba o 10 %, který se tímto krokem snaží pravděpodobně znovu “dostat do sedla”. Vzhledem k výraznému snižování objednávek komponentů z minulých týdnů je však pravděpodobné, že valná většina dodavatelů na jeho požadavek nekývne.

Přestože se vývoj prodejů iPhonů nedá v tuto chvíli přesně předvídat, podle analytiků se situace okolo nich v následujících měsících nezlepší. Cenová politika totiž v kombinaci s nepatrným množstvím inovací zákazníky příliš netáhne a mnohem raději tak sáhnou buď po některém ze starších modelů nebo přímo po konkurenci. Právě s přechodem ke konkurenci musí Apple zápolit především v Číně, kde se velmi daří místním výrobcům Xiaomi a Huawei. 

Foxconn

Související články

Dnes nejčtenější