Zavřít reklamu

Určitě si vybavíte několik sci-fi filmů, ve kterých herci ovládají holografický obraz dotykem svých rukou. Brzy však nemusí být tato záležitost součástí pouze filmového plátna. Apple si totiž podobný patent zaregistroval a pokud se k jeho zrealizování odhodlá, máme se skutečně na co těšit.

Americký patentový úřad zveřejnil patent s názvem „Látkové zařízení se snímačem síly“, který popisuje, jak může rukavice nebo obdobný předmět obsahovat obvody s detekcí síly implementovaných v konstrukci. Systém by tak mohl učinit úkon na základě dotknutí se rukavicí povrchu nebo přidržením určitého předmětu.

Grafické znázornění patentu:

 

Podle náčrtu by předmět sestával z tkaniny, které by obsahovaly snímače síly, které by byly připojeny k řídícím obvodům. Ten by byl spojen s vodivými obvody obsažených v tkanině. Samotný snímač síly se skládá z prvku snímače síly a z obvodu snímače kapacitní síly, jehož součástí je stlačitelný podklad a elektrody, které by se použily k určení úrovně tlaku dotyku uživatele.

Patent dále do hloubky vysvětluje, jak by implementoval obvody zabudované do samotné tkaniny, Uvažuje se například o použití vodivých nití. Pro rukavice by se jako materiál použil polymerní substrát. U takového patentu se předpokládá, že displej budete ovládat rukama, proto rukavice. Patentová přihláška ale počítá se zavedením této technologie do pásů, krytů, kufrů, vestavěných systémů nebo jiných oděvních předmětů.

Jak je známo, Apple přihlašuje obrovské množství patentů, které nemusí být ve skutečnosti nikdy uvedeny v život. V posledních týdnech se však na světlo světa dostalo poměrně dost zajímavých patentů právě s tímto zaměřením, takže je možné, že Apple na určitém typu chytrého oblečení pracuje. Otázkou však je, jak rychle jej bude schopen dokončit. Jelikož se totiž jedná o skutečně revoluční produkt, mohl by to být běh na nesmírně dlouhou trať.

rukavice1

Související články

Dnes nejčtenější

.