Zavřít reklamu

Apple se s největší pravděpodobností snaží zkoumat nové a nové způsoby, jak zlepšit poslech při používání sluchátek. Zaregistroval si totiž patent, který se zaobírá přizpůsobením zvuku na základě tvaru vašeho ucha. Zároveň tento patent rozpozná, jestli jste si náhodou sluchátka nenasadili opačně. Může to být náznak toho, že Apple doopravdy chystá sluchátka pod svou značkou, která budou oproti ostatním sluchátkům o krok napřed. Pokud bychom se měli držet patentu, tak by tato nová sluchátka mohla být oboustranná. To znamená, že by bylo jedno, jestli si je nasadíte z jedné, nebo druhé strany – vždy uslyšíte to, co máte.

Takové řešení zahrnuje použití snímačů, které překrývají reproduktory uvnitř mušlí sluchátek. Tyto senzory by měly být uspořádány v kruhu a automaticky by měly zjistit, jak jsou na hlavě sluchátka nasazeny. Podle toho se poté vybere, do kterého sluchátka poputují zvuky pro levé ucho a naopak. A samozřejmě by to nebyl Apple, kdyby nevymyslel něco dalšího. Když už se tedy rozhodne pro použití senzorů pro detekci ucha, proč tyto senzory také nepoužít k tomu, aby uchu posluchače automaticky přizpůsobily výstup tak, aby měl posluchač co možná nejlepší požitek z poslouchání hudby či filmů? Každé ucho je jinak tvarované a jinak velké a osobně si myslím, že by tato funkce byla naprosto parádní.

Registrovaný patent a možná podoba budoucích sluchátek od Applu (koncept):

Tohle řešení není omezeno pouze na sluchátka. Patent by mohl být taktéž použit na chytré polštáře, které automaticky zjistí, jestli ležíte na levém či pravém boku a podle toho se přizpůsobí jejich tvar. Avšak neradujme se příliš brzy. Apple si těchto patentů registroval už nespočet. V březnu letošního roku jsme se díky předpovědím analytiků dozvěděli, že Apple s největší pravděpodobností chystá svá vlastní sluchátka. To znamená, že bychom se dočkali čistokrevných náhlavních Apple sluchátek, bez spoluúčasti značky Beats. Těchto sluchátek jsme se měli dočkat již ke konci roku 2018, prozatím však ale žádné zprávy nenaznačují, že by tomu tak mělo být.

apple_sluchatka_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.