Zavřít reklamu

Že mají iPhony skvělé fotoaparáty se ví již dlouho. Většina z vás určitě čekala na to, jak jsou na tom s fotoaparáty nové vlajkové lodě od Applu, iPhone XS Max a XS, podle odborníků z DxOMark. Ti dnes vypustil na světlo světa výsledky s podrobnou analýzou zadní kamery nového iPhonu XS Max, který si v žebříčku vysloužil 105 bodů, tzn. což je o pouhé 4 body méně, než kolika dosáhl Huawei P20 Pro.

Takto vypadá nový iPhone XS a XS Max:

DxOMark ve svém testu označil kameru iPhonu XS Max jako jednoduše excelentní. Skvělá kvalita fotografií a videa na dobrém světle je samozřejmostí. S iPhonem XS Max se navíc můžete těšit na velmi vysoký dynamický rozsah a parádní zobrazení detailů. Co se týče fotografií samotných, ty mají podle recenze DxOMark skvělou expozici, skvělé detaily a hlavně příjemné a přirozené barvy. Recenze se taktéž zmiňuje o nové funkci Smart HDR, která zajistí, že vaše fotografie bude mít vždy dobrou expozici v jakémkoliv prostředí a světelných podmínkách. Pokud se zaměříme na videa z iPhonu XS Max, tak zde jsme se dočkali jednoduchého vyjádření – vynikající za dobrých světelných podmínek.

Výsledky a porovnání s iPhonem X si můžete zobrazit v této galerii:

iPhone XS Max si ve zkratce zasloužil označení „jeden z nejlepších mobilních fotoaparátů“. Oproti loňskému iPhonu X jsme se dočkali mnoha vylepšení. XS Max je označován za celkově velice spolehlivý za jakýchkoliv podmínek a neustále vás svými výsledky bude překvapovat.

A jak si vede XS Max v horších světelných podmínkách? DxOMark uvedl, že při horším světle se na fotografiích začíná šum objevovat o něco dříve, než u konkurence. To samé platí i pro zoom, kde kamera iPhonu XS Max před Huaweiem P20 Pro zaostává. Koneckonců jsme se ale dočkali závěru, že iPhone XS Max je jistou volbou pro všechny mobilní fotografy.

DxO je dobře známá francouzská společnost, která se zabývá testováním kamer chytrých telefonů již po dobu několika let. Aby mohl tento test vzniknout, tak lidé z DxO pořídili s iPhonem XS Max bezmála 1500 fotografií a více než dvě hodiny videa na výchozí nastavení fotoaparátu.

Pokud jste se tedy nad novým iPhonem rozmýšleli kvůli fotoaparátu, můžete po něm s klidným svědomím sáhnout a to po jakékoliv variantě. Fotoaparáty jak v 5,8″, tak i v 6,5″ jsou totiž shodné.

iPhone-XS-Max-Gold1

Související články

Dnes nejčtenější

.