Zavřít reklamu

Jak jsme vás nedávno informovali, Apple se uchýlil k velmi vzácnému kroku a investorům oznámil, že zisky za uplynulé čtvrtletí budou zřejmě nižší než se původně očekávalo. Tento fakt si mnoho analytiků vysvětluje především nízkými prodeji iPhonů. Je ale dost možné, že se s tímto problémem nebude potýkat pouze Apple. Společnost Credit Suisse se domnívá, že v tomto čtvrtletí celková výroba smartphonů klesne o 19 %. Na vině je nízká poptávka.

„V poznámce pro klienty zveřejnila Credit Suisse odhady, které poukazují, že celosvětová produkce smartphonů je ve volném pádu. V posledních třech měsících minulého roku bylo předpovězen pokles o 3 % na 357 milionů za dané období. Na první čtvrtletí letošního roku jsou předpovědi ještě horší. Výroba poklesne o 19 % na 289 milionů jednotek. Pokud se odhady ukáží jako přesné, bude to znamenat, že počet vyrobených smartphonů bude v tomto čtvrtletí nejnižší za 5 let.“ tvrdí Business Insider.

Primárním zdrojem problémů jsou prý nízké prodeje v Číně. I tento fakt může být jedním z důvodů klesajících cen akcií Applu. Jejich hodnota klesla o 30% od říjnového maxima, kdy byl Apple nejhodnotnější společností světa s hodnotou jednoho bilionu dolarů. V současné době se už Apple neřadí ani mezi TOP3 nejhodnotnější společnosti světa.

iPhone XR rozhodně nenaplnil prodejní očekávání:

Někteří analytici jsou optimističtější a uvádějí důvody, proč se Apple brzy opět odrazí vzhůru. Jasnou věcí je fakt, že zákazníci upřednostňují vlajkové lodě Applu – bez ohledu na cenu. Dále zmizí programy na výměnu baterií, takže budou mít zákazníci důvod upgradovat na novější model, jelikož oprava staršího už pro ně nebude tak výhodná. Také nezbývá než doufat, že se iPhony začnou prodávat v Číně lépe. Vše by mohl změnit už chytaný iPhone XI. Apple ale bude zkoušet oslovit více zákazníků i jinačími cestami. Sám Tim Cook několikrát prohlásil, že budoucnost Applu je v nabízených službách. V očekávání je už delší například služba na streamování videa.

iPhone-XS-FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější