Zavřít reklamu

Společnost Apple se v tomto týdnu uchýlila k velice vzácnému kroku. V dopise investorům upozornila na skutečnost, že vygeneruje o několik miliard méně, než jaké byly odhady staré několik měsíců. Jak jistě víte, akcie Applu se prudce propadají a jeho hodnota už nestačí ani na TOP 3 nejhodnotnějších společností. Akcie se nyní cenové pohybují na úrovni, kterou měli v polovině roku 2017.

V dopise investorům Tim Cook sdělil, že na vině je nízký prodej iPhonů za poslední čtvrtletí. Zvláště vyzdvihnul špatný prodej iPhonů v Číně. Úpadek Applu může být předzvěstí pro úpadek větší části trhu. Larry Kudlow, poradce Donalda Trumpa, který je zároveň ředitelem Národního hospodářského výboru nejspíš cítil odpovědnost se k situaci vyjádřit a vydal naprosto neopodstatněné prohlášení. Čína podle něj ukradla technologie Applu.

Důkazy netřeba

Bez jakéhokoliv důkazu se zdá, že Kudlow se snaží hodit vinu na Čínu, která okopírovala technologie Applu. To má údajně za následek menší poptávku na tomto obrovském trhu, a tedy nižší zisky a propad akcií. „Nechci příliš předvídat, ale jedinečné technologie Applu mohly být odebrány Čínou, která se tak stala velmi konkurenceschopnou společnosti Apple,“ řekl doslova.

Více šokující je snad jen potenciální podoba iPhonu XI:

 

Je skutečně zarážející, že vysoko postavený činitel Bílého domu učiní takto nepodložené prohlášení. Nicméně redaktoři zahraničních webů se dodávají, že vzhledem k politické situaci nejsou taková prohlášení vůbec překvapující. I my se v našich luzích a hájích musíme občas přenést přes šílené vzkazy a prohlášení jistých rádoby velmi důležitých hradních úředníků.

Apple Store green logo FB

Související články

Dnes nejčtenější

.