Zavřít reklamu

Obchodní válce mezi USA a Čínou, kterou rozpoutal prezident Donald Trump, jsme na našem webu již několik článků věnovali. Celá zápletka by se totiž mohla již brzy dotknout i samotného Applu, který se obává toho, že Trump i přes svůj nedávný slib, že tak neučiní, zahrne jablečné produkty v čele s iPhony na seznamy výrobků, na které bude uvaleno dovozní clo. Kalifornský gigant a jeho partneři tak již diskutují o “plánu B”. 

Před pár dny se objevily zprávy o tom, že by mohl Apple výrobu iPhonů určených pro americký trh přesunout do Vietnamu, se kterým žádný obchodní konflikt nemá. Právě tento krok se zdá podle nejnovějších zpráv agentury Bloomberg čím dál reálnější. Trump totiž podle dostupných informací koketuje s myšlenkou na iPhony uvalit 10% nebo 25% dovozní clo, pokud je bude Apple i nadále vyrábět v Číně. Zdroje Bloombergu tvrdí, že zatímco s 10% clem by se ještě Apple popasoval, 25 % už v žádném případě přijmout nechce a pokud k jejich nasazení dojde, je spolu se svými partnery ochoten výrobu přemístit do jiné země. Taková migrace by ale byla velmi obtížná a nákladná. 

Věděli jste, že měl Donald Trump iPhone s vlastním designem? :

V tuto chvíli je velmi těžké předpovědět, jak nakonec celá zápletka dopadne. Jelikož se však Apple do přesunu výroby rozhodně nepohrne, dá se očekávat silné lobbování za nižší či v ideálním případě žádný dovozní tarif. 

Dnes nejčtenější

.