Zavřít reklamu

Dnes je tomu přesně padesát let od chvíle, kdy se narodila jedna z největších legend motosportu Michael Schumacher. Držitel sedmi titulů mistra světa v F1, muž, který stanul 68x na pole position a vyhrál 91 velkých cen zůstane navždy v srdci fanoušků po celém světě. V rámci oslav jeho narozenin vydala aplikace Keep Fighting pro fanoušky velmi speciální dárek v podobě oficiální aplikace Michaela Schumachera.

Oficiální aplikace je v podstatě digitálním muzeem, ve kterém můžete vzpomenout na všechny důležité milníky v kariéře Michaela Schumachera pomocí nejmodernějších technologií. Kariéra nejúspěšnějšího pilota Formule 1 v historii je zmapována v aplikaci pro iOS a Android, která je zdarma dostupná od dnešního dne fanouškům po celém světě. K dispozici je extrémní množství materiálu včetně prohlídky vozidel šampióna ve 3D, možnost přehrát si zvuk jejich motoru, podívat se na statistiky, záznamy z nejlepších momentů kariéry a také rozhovor s Michelem Schumacherem natočený krátce před jeho nehodou na lyžích v roce 2013.

K dispozice je dokonce prohlídka historické motokárové dráhy Kerpen-Manheim, kde se Michael naučil jako dítě vše, co později zúročil v nejprestižnější sérii světa. Aplikace mapuje celou kariéru od začátků na motokárách, přes Formule 3, Formule Konig, DTM, až po F1.

Své oslavy si samozřejmě nemohla odpustit ani stáj, za kterou Michael vybojoval rekordní množství pole position, vítězství a titulů. Přímo v muzeu Ferrari v Italském Maranellu se dnešním dnem otvírá výstava věnovaná Michaelovi a jeho úspěchům. V loňském roce jsem navštívil jak muzeum v Maranellu, tak i v Modeně a mohu obě muzea jen a jen doporučit a to bez ohledu na právě konanou výstavu k příležitosti oslav narozenin jednoho z nejlegendárnějších pilotů v historii. V následující galerii se můžete podívat na několik fotografií přímo z Maranella. Mimochodem. když už budete v Modeně, nevynechejte ani Pagani muzeum.

Související články

Dnes nejčtenější