Zavřít reklamu

Apple ukázal světu na konci října novou generaci iPadů Pro s několika vymodlenými vylepšeními v čele s přepracovaným designem a větším dislejem. Ačkoli by většina lidí měla žasnout nad jeho ohromným výkonem, pozornost se upjala na skandál, který dal vzpomenout na dnes již stařičký iPhone 6. Nový iPad Pro je totiž velmi snadné ohnout. Na problém začali uživatelé upozorňovat prakticky ihned po jejich uvedení do prodeje. Někteří uživatelé si dokonce nový iPad Pro rozbalili už ohnutý. Sám Apple zhruba po měsíci od vypuknutí aféry uklidňoval uživatele, že byť může iPad Pro přijít ohnutý rovnou z výroby, ničemu to nevadí. S tímto prohlášením se ale veřejnost nesmířila a začala tvrdá mediální masáž společnosti.

I přes tvrdou kritiku si však uživatelé cestu k novým iPadům přeci jen nalezli. Nové údaje společnosti Best Buy, která je jedním z největších maloobchodních prodejců elektroniky v USA, totiž ukazují, že navzdory tlaku médií prodeje nového iPadu Pro neklesají. Ačkoli data nepoukazují na přesná čísla prodaných iPadů Pro, z grafu lze vyčíst, že křivka prodeje je stálá i po vypuknutí této aféry.

Problém to není, tedy alespoň oficiálně

Ke kauze se vyjádřil i Dan Riccio, viceprezident Applu pro hardware a inženýrství, který však svými slovy možná jen přilil olej do plápolajícího ohně. Apple si totiž dle něj stále stojí za svým dřívějším prohlášením, že je i mírně prohnutý iPad z výroby v naprostém pořádku. „Unibody nových iPadů Pro dalece převyšuje veškeré kvalitativní standardy návrhu a výroby společnosti Apple. Pečlivě jsme měřili a kontrolovali každou součást tohoto skvělého produktu.“ uvedl v e-mailu, který se podařilo získat redakci 9to5mac.

Takto to vypadalo na konci října, když Apple nový iPad Pro v New Yorku představil:

Všichni lidé spjatí s Applem však nejsou v otázce ohýbacích iPadů za jedno. Například bývalý marketingový ředitel Applu Michael Gartenberg na Twitteru uvedl, že je nespokojený se skutečností, jak se Apple k této kauze staví. Proto svůj nový iPad Pro vrátil. Za tento krok si vysloužil od mnohých fanoušků Applu uznání a slova chvály. Není se však příliš čemu divit. Právě klidný přístup Applu totiž na mnohé působí jako červený hadr na býka.

Přestože nelze v tuto chvíli se stoprocentní jistotou říci, zda Apple podnikne v otázce pevnosti iPadů nějaké speciální kroky, dá se očekávat, že minimálně jejich ohebnost znovu prověří a pokud shledá, že je šasi v nepořádku, konstrukčně jej mírně pozmění stejně jako v případě iPhonů 6. Tím by sice mohl iPad pár gramů přibrat, nicméně s ohledem na vyšší odolnost by mu to bylo mnoho uživatelů schopno odpustit.

ipad pro fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější