Zavřít reklamu

Chytré jablečné hodinky Apple Watch jsou skvělým doplňkem pro zdraví, fitness i spojení s okolním světem. I výborný produkt má ale své slabiny – v tomto případě jde často o nepříliš dobrou výdrž baterie. Přinášíme vám šestici způsobů, s jejichž pomocí vydrží vašim Apple Watch energie déle.

Upravte aktualizace na pozadí

Podobně jako u iOS zařízení probíhá i u Apple Watch aktualizace aplikací na pozadí. Jistě se shodneme na tom, že aktualizace jsou zapotřebí, mají ale také negativní vliv na spotřebu energie ve vašich hodinkách. Naštěstí existuje u Apple Watch možnost vybrat si konkrétní aplikace, které se mají na pozadí aktualizovat. Jak na to?

 • Na vašem iOS zařízení spusťte aplikaci Watch.
 • Klepněte na Obecné.
 • Zvolte Aktualizace aplikací na pozadí.
 • Aktualizace aplikací na pozadí můžete buďto kompletně deaktivovat, nebo jednotlivé aplikace vybrat ručně.

Podobně můžete postupovat i u komplikací, z nichž se řada aktualizuje na pozadí. Projděte si pečlivě všchny komplikace a vyberte ty, které příliš často – nebo vůbec – nepoužíváte. Pak jen stačí dlouze stisknout ciferník a zbavit se jich.

Vypněte probuzení obrazovky nebo aktivujte Theater Mode

Jednou z užitečných funkcí Apple Watch je schopnost automatického rozsvícení displeje při zvednutí zápěstí. Pokud je tato funkce aktivovaná, může ale v průběhu dne docházet i k nechtěnému rozsvícení displeje, které má vliv i na životnost baterie. Probuzení obrazovky lze naštěstí velmi snadno vypnout.

 • Spusťte aplikaci Watch.
 • Klepněte na Obecné.
 • Klepněte na Probuzení obrazovky a deaktivujte ho.

Pokud vám definitivní deaktivace probouzení obrazovky přijde příliš drastická, můžete místo toho použít režim Theater Mode. K němu získáte rychlý přístup přejetím prstem po spodní straně displeje hodinek směrem vzhůru a klepnutím na příslušnou ikonku. Aktivací Theater Mode zároveň vypnete notifikace.

Zkontrolujte notifikace a upozornění

Notifikace jsou v současné době důležitou součástí našich životů. Je ale potřeba si uvědomit, že zdaleka ne všechny notifikace nutně potřebujeme. Nejen, že nás mnohdy rozptylují, ale také se negativně podepisují na spotřebě energie našeho zařízení. Pokud notifikace a upozornění zredukujete, baterka vašich Apple Watch vám poděkuje.

 • Na svém iOS zařízení spusťte aplikaci Watch.
 • Zvolte Oznámení.
 • Projděte veškeré notifikace a upozornění a vypněte všechny, které můžete postrádat.

Přizpůsobte si ciferníky a jas

Displej Apple Watch nabízí hrstku užitečných možností, které pomohou zlepšit životnost baterie vašich hodinek. Patří mezi například snížení jasu displeje a další nastavení.

 • Na svých Apple Watch spusťte Nastavení -> Jas a velikost písma.
 • Za dvou ikon sluníček upravte jednotlivé parametry.
 • Dobrým nápadem je také dát přednost spíše minimalistickým, tmavým ciferníkům, a používat co nejméně komplikací.

Upravte haptiku

Přestože je haptická odezva u Apple Watch decentní a na životnost baterie nemá přímo zničující vliv, jejich úprava je na spotřebě energie znát. Pokud jí tedy vypnete, baterii můžete alespoň mírně pošetřit.

 • Na svých Apple Watch spusťte Nastavení -> Zvuky a haptická odezva.

Vypněte senzor srdečního tepu

Monitor srdečního tepu je doslova životně důležitá součást Apple Watch. I ten má ale obrovský vliv na životnost jejich baterie. Jeho deaktivaci vždy pečlivě zvažte. Pokud se pro ni rozhodnete, můžete tak učinit v iOS aplikaci Watch, kde zvolíte Soukromí -> Pohyb a fitness. Apple Watch rovněž nabízí funkci Workout Power Saving Mode. Její aktivací v Nastavení -> Obecné zároveň deaktivujete nejen monitor srdečního tepu po dobu běžecké či pěší aktivity.

Jakou máte zkušenost s životností baterie u Apple Watch? Máte nějaké vlastní tipy pro její zlepšení?

apple watch fb

Dnes nejčtenější

.