Zavřít reklamu

Ne, skutečně se nejedná o překlep v titulku článku, ale o zkušenost, se kterou se stojí za to podělit. V rámci reklamace mi byl vyměněn můj rok používaný iPhone 8 za zcela nový kus. Samozřejmě jsem dostal v rámci reklamace ten stejný telefon se stejnou kapacitou a v rámci servisu mi také přehodili zálohu starého telefonu na nový. Zálohovalo se přes iTunes, což v praxi znamená, že po zapnutí nového telefonu máte 1:1 vše, co jste měli na starém, a to včetně otevřených panelů v Safari, posledních hovorů a tak dále. V momentě, kdy zálohujete přes iTunes, vytváří se kopie vašeho telefonu skutečně 100 %, takzvaně jedna ku jedné.

Jakmile jsem nový telefon poprvé zapnul, okamžitě jsem zpozoroval rozdíl, který mi téměř vyrazil dech. I když se jedná o totožný přístroj se stejným obsahem dat a vším, co jsme měl v původním telefonu, je nový značně rychlejší. Haptická odezva je citelnější a při prvním hovoru jsem si musel stáhnout hlasitost na polovinu, aby na mě z repráčku neřval volající stejně jako při hlasitém odposlechu u původního telefonu. I když jsem reproduktor pravidelně čistil, je mi jasné že nový je zkrátka nový a hlasitost je tak mnohem vyšší, ovšem čemu nerozumím je odezva haptického motorku a zejména pak rychlost celého přístroje jako takového.

Telefon je skutečně o poznání rychlejší, a to zejména při spouštění aplikací, multitasking přepínání a zrychlila se i takzvaná okamžitá odezva, při které se aplikace jenž nevyžadují dlouhé načítání, jako jsou například zprávy, mail nebo telefon, spouští skutečně okamžitě. Rád bych podotkl, že stav baterie byl u původního telefonu stále stoprocentní a nedocházelo podle iOS k omezení jeho výkonu kvůli baterii. Telefon jsem taktéž čas od času restartoval takzvaným tvrdým restartem, aby došlo k promazání všech dočasných souborů. Na původním telefonu běžel iOS 12.1.1., stejně jako na novém.

Naštěstí nemusíte mít závadu na telefonu a modlit se, aby vám jej vyměnili v servisu za nový. Vše lze totiž vyřešit i doma a telefonu tak vrátit jeho původní kondici. Obzvlášť u přístrojů, které používáte dlouhé měsíce, se vše projeví skutečně významně a budete mít pocit, že v rukou držíte novější model. Stačí, když si svůj telefon zálohujete buď přes iTunes nebo v případě, kdy máte pocit, že obsahuje některé softwarové chyby, tak raději přes iCloud a následně jej přepnete do DFU módu. Nyní nainstalujete po připojení k iTunes čistou instalaci nejnovější verze iOS a následně po instalaci obnovíte zálohu. Telefon bude obsahovat všechna data jako před reinstalací systému, ale bude znatelně rychlejší.

Gucci iphone case and apple watch

Související články

Dnes nejčtenější

.