Zavřít reklamu

Díky novému datovému modemu je rychlost LTE v nových iPhonech XS a XS Max skutečně neuvěřitelná. Hlavním důvodem je technologie 4×4 MIMO, díky které nové iPhony zválcovaly v rychlosti LTE i loňský iPhone X. Použití novinky se však neobešlo bez potíží. Hned v září si spousta uživatelů po rozbalení nového iPhonu stěžovala na problémy s datovým připojením a Wi-Fi, které vzápětí Apple minoritní aktualizací vyřešil. Jak se ale zdá, problém se znovu objevil v operačním systému iOS 12.1.1.

Spousta majitelů iPhonů XS a XS Max po nejnovější aktualizaci opět hlásí problémy s mobilními daty a Wi-Fi. Uživatelé hubují, že i při maximální možné kvalitě připojení se některé webové stránky a aplikace odmítají otevřít. Jiní uživatelé pro změnu tvrdí, že na jejich zařízení datové připojení nefunguje vůbec.

U iPhonu XR, který technologií 4×4 MIMO nedisponuje, žádné problémy uživatelé nehlásí:

Velká část uživatelů, kteří se s těmito problémy potýkají, pochází z Indie a jako operátora mají společnost Reliance Jio. Podpora Applu na problém zareagovala a doporučila všem takovým aktualizovat nastavení svého operátora. Tato rada má jen částečný úspěch, neboť u některých problémy setrvávají i po takové aktualizaci. Navíc mnoho uživatelů pochází i z jiných zemí a tudíž je podobná rada naprosto zbytečná. Nezbývá tedy nic jiného, než se spolehnout na Apple a to, že problém v některé z budoucích aktualizací vyřeší.

Až do letošního roku obstarával datové modemy dlouhou dobu Qualcomm. Letošní iPhony, možná i kvůli mnoha neshodám s Qualcommem, disponují modemem od Intelu. Dle některých zpráv ale Apple chystá svůj vlastní, který by ale mohl spatřit světlo světa nejdříve až za tři roky.

iphone xs fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější