Zavřít reklamu

Že se dá na kameru iPhonů natočit perfektní snímek, se kterým se dá získat i prestižní filmové ocenění, již díky úspěchům podobných počinů z minulých let dobře víme. A právě dnes se dočkal další film natočený kompletně na jablečný telefon prestižního ocenění. Charlotte Prodger, která stojí za filmem s názvem Bridgit, získala britskou cenu Turner 2018. Charlotte ve svém filmu, na kterém pracovala bezmála rok, zahrnuje téma sexuality, genderu a neolitických bohyň. Záběry Charlotte natáčela především na skotském venkově, avšak některé z nich byly natočeny i doma. Její vyprávění obsahuje úryvky autobiografie vycházející z 90. let, kdy sama nevěděla, jestli se má považovat za ženu nebo muže a nebo například kontroverzní téma, kdy se její přítelkyní stala její vlastní dcera.

Charlotte se rozhodla iPhone pro natáčení použít, jelikož jej má při cestování všude s sebou. Nemusí se tak tahat s těžkou technikou, jelikož vše, co potřebuje, má v kapse. iPhone bere jako jakési rozšíření sama sebe a rozhodně se nabrání skutečnosti, že jej využívá opravdu velice často, a to nejen na natáčení filmů.

Výherkyni se pomocí sociální sítě Twitter rozhodl pogratulovat i samotný šéf Apple, Tim Cook. Ve svém tweetu Tim upozorňuje na skutečnost, že je to poprvé v historii, co ocenění Turner vyhrál film natočený na iPhone. A tohle je jen začátek. Podle mě se v budoucnu dočkáme dalších a dalších filmů natočených iPhonem, jelikož fotoaparát nejen nejnovějších jablečných telefonů je jedním slovem famózní.

iphone xs camera

Související články

Dnes nejčtenější

.