Zavřít reklamu

Tvůrci aplikace Tumblr, která je jakousi obdobou sociální sítě ve formě blogování, zažili zřejmě pořádný šok. Jejich aplikace tento víkend zmizela z App Store. Podrobnosti jsou zatím nejasné, nicméně tvůrci oznámili, že problém s aplikací řeší a mají v úmyslu i nadále poskytovat svým uživatelům aktualizace. Že se děje něco nekalého, šlo mnoha uživatelům rozpoznat i začátkem minulého týdne. Společnost PiunkiaWeb tehdy zjistila, že uživatelé, kteří měli aktivovanou na iOS zařízení rodičovskou kontrolu, nemohli v App Store aplikaci najít.

Tvůrci vydali následující prohlášení: „Pracujeme na řešení problému s aplikací pro operační systém iOS a doufáme, že bude brzy plně funkční. Opravdu si vážíme vaší trpělivosti. Jakmile budou k dispozici nějaké novinky, neprodleně aktualizujeme tento článek.“ K novému prohlášení sice došlo, o řešení problému se ale uživatelé nic nedozvěděli: „Díky za zpětnou vazbu. Stále pracujeme na problému s aplikací pro systém iOS. Dáme vědět, jakmile bude vše v pořádku.“

Problém zmizení aplikace z App Store pravděpodobně souvisí s možným nevhodným obsahem, který je v rozporu s pravidly společnosti Apple. Něco podobného se stalo nedávno aplikaci Telegram messenger, jehož tvůrcům napsal posléze e-mail sám Phil Schiller. Ve většině případů ale Apple vede s tvůrci dialog a spolupracuje s nimi na odstranění závadného obsahu.

tumblr-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější