Zavřít reklamu

Jsou tomu už více než dva týdny, co Apple představil v New Yorku novou generaci iPadů Pro a přesně 8 dní, co je začal celosvětově prodávat. Přestože je tabletů stejně jako ostatních produktů od Applu v tuto chvíli velký nedostatek a jejich dodávky jsou značně omezené, na naši redakci se usmálo štěstí a od našeho partnera iWant jsme jeden na testování dostali. A protože mě nadchla novinka při představení asi nejvíce z celé redakce, nemohl jsem si nechat jeho testování ujít. V následujících řádcích se vám tak pokusím shrnout, co vše se mi honilo a prakticky i nyní honí v hlavě po pár hodinách testování této novinky.

Když jsem poprvé odklopil víko krabice a iPad si vzal do ruky, prohlížel jsem si jej několik dlouhých minut. Jeho zpracování je totiž skutečně fenomenální a přestože se neřadím mezi tu sortu fanoušků Applu, která se neustále klaní hranatému designu iPhonů 5, ostré hrany u iPadu mě skutečně uchvátily. Osobně ve mně vzbuzují dojem luxusu, který možná u předchozích generací “Proček” trochu chyběl. Tím však nechci v žádném případě říci, že se Applu nepovedly. Ostré hrany ale mají zkrátka u tabletu skutečně něco do sebe a je fajn, že díky nim novinku od nižší řady rozlišíte už na první pohled. 

O 11” verzi mohu říci, že se v ruce drží skutečně velmi dobře a velikost jejího displeje se mi zdá po pár hodinách naprosto ideální. Myslím si však, že rámečky kolem displeje mohl Apple ještě o dobré 2 až 3 milimetry zúžit, čímž by velikost displeje ještě slušně nabobtnala. Rámečky by navíc vypadaly daleko elegantněji. Těžko však říci, zda by to vůbec bylo vzhledem k implementaci senzorů pro Face ID možné. Samotnému displeji pak ale už není téměř co vytknout. Díky ProMotion působí procházení obsahu na iPadu mimořádně plynule, barvy jsou živé a ani černá nevypadá na displeji zle. Paradoxně mi ale přijde mírně horší než u iPhonu XR, který se Liquid Retinou chlubí též. Finální verdikt si ale nechám až do recenze, na které začínám pomalu pracovat. 

Když nad tím tak přemýšlím, na žádné větší slabiny jsem po pár hodinách testování vlastně ani nenarazil, jelikož vše funguje přesně tak, jak byste čekali. Ovládání gesty, které znáte z iPhonů, je i na iPadu velmi intuitivní a příjemné, Face ID funguje perfektně jak v horizontální, tak i ve vertikální poloze a i novinka ve formě Tap to Wake potěší. Jen ten fotoaparát není zrovna ideálně zpracovaný. Kvalitu jeho fotek sice ještě hodnotit nemůžu, už teď mi ale pije krev jeho vystouplá čočka. Ta totiž trčí z iPadu skutečně dost, kvůli čemuž jej na rovnou plochu nemůžete položit jinak než displejem dolů. V opačném případě si totiž užijete viklání, které mě osobně irituje. 

Hodnocení iPadu po pár hodinách používání je tedy vcelku jednoduché. Zatím se mi zdá skutečně velmi sympatický, byť ne zcela dokonalý. Na druhou stranu je mi však jasné, že za perfektní výkon mu bude mnoho uživatelů ochotno právě některé nedokonalosti odpustit. Ostatně, vystouplý fotoaparát skryje kryt a širší rámečky přestanete po nějaké době práce s tabletem zcela vnímat. I já si proto budu muset s novinkou užít několik příštích dní, abych jej byl schopen zhodnotit daleko komplexněji než nyní. Našlápnuto k úspěchu má však tablet více než slušně. 

ipad 11

Dnes nejčtenější

.