Zavřít reklamu

S novým operační systémem watchOS 5 dorazilo na Apple Watch několik velmi zajímavých novinek v čele s aplikací Vysílačka či možností upravit si ovládací centrum přesně podle svých představ. Díky tomu je tak nyní možné jednotlivé ikony přemístit například tak, aby k nim měl uživatel po vysunutí ovládacího centra co nejrychlejší přístup. S příchodem watchOS 5.1.2 pak dorazí do ovládacího centra další novinka. Vyplývá to alespoň z první bety tohoto systému. 

Krom ikon pro Wi-Fi, Svítilnu, režim Nerušit, Letadlo či AirDrop přibude do ovládacího centra i rychlý přístup právě do aplikace Vysílačka. I s touto ikonou bude možné v centru přesunout na jakékoliv místo, které bude uživateli vyhovovat. V případě aktivace Vysílačky se její ikona rozzáří výraznou žlutou barvou, v neaktivním stavu pak bude standardně šedá jako ostatní deaktivované ikony v ovládacím centru. K novince tak bude díky přidání do ovládacího centra velmi rychlý a jednoduchý přístup. 

Krom vylepšení pro aplikaci Vysílačka dorazí ve watchOS 5.1.2 i plně funkční komplikace do ciferníků Infograph a Infograph Modular, které jsou exkluzivní pro Apple Watch Series 4. Tyto komplikace se sice již v aplikaci Watch po updatu watchOS 5.1.1 objevily, zatím však nejdou na ciferník nastavit tak, aby byly vidět. Pravděpodobně se tak jedná jen o chybu Applu, který zapomněl před vypuštěním této drobné aktualizace rozpracovanou novinku odstranit. 

Vzhledem k tomu, že jsme se vypuštění první bety watchOS 5.1.2 dočkali teprve včera večer, se dá očekávat, že se ostré verze tohoto systému dočkáme buď těsně před Vánoci nebo krátce po novém roce. Vše bude záležet hlavně na tom, jak intenzivně bude Apple v následujících týdnech své systémy testovat a v jaké frekvenci bude nové beta verze uvolňovat. 

control-center-walkie-toggle fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější