Zavřít reklamu

V nedávnom článku sme vás informovali o prichádzajúcej aplikácii Spotify pre Apple Watch, ktorá sa na jablčných hodinkách ukáže vôbec po prvýkrát. Aplikácia pre watchOS je momentálne ešte stále v štádiu testovania, no podľa prvých testerov vyzerá veľmi prehľadne. Príchod aplikácie na Apple Watch sa bude niesť vo veľmi minimalistickom duchu, keďže obsahuje iba základné funkcie. V appke zatiaľ nenájdeme možnosť offline prehrávania hudby, takže budeme v podstate odkázaní na blízkosť iPhonu v dosahu. Rovnako tak nie je možné ani streamovanie pesničiek prostredníctvom LTE, no to nás vlastne ani trápiť nemusí, keďže v našich končinách by sme túto funkciu hľadali len márne.

Aplikácia Spotify pre Apple Watch sa dá prirovnať k akémusi diaľkovému ovládaniu pre iné zariadenie. Jednoduché prepojenie účtu vám tak zabezpečí možnosť prepínania skladieb, výberu interpretov alebo playlistov  na ostatných zariadeniach, ktoré slúžia ako zdroj hudobného prenosu. Funkcia „Práve hrá – Now Playing“ sa tak dostáva z obrazovky iPhonu na vaše zápästie, čo môže niekomu poslúžiť ako prístupnejšia forma operácie so svojou hudobnou knižnicou. Jedná sa teda o prvú implementáciu prístupu do playlistov, interpretov alebo albumov bez priameho použitia iPhonu. Pri voľbe daného playlistu sa však musíte spoľahnúť na náhodné zoradenie piesní v rámci systému shuffle.

Napriek tomu, že aplikácii chýbajú niektoré jadrové prvky, vyzerá Spotify na Apple Watch veľmi prehľadne a intuitívne. 

Aplikácia bude tiež obsahovať prvky ako komplikáciu pre prehrávanie momentálnej pesničky na obrazovke ako v prípade Apple Music, alebo zadávanie skratiek. Beta verzia však tieto vychytávky zatiaľ nepodporuje. Pomocou appky je tiež možné pridávať „srdiečka“ na jednotlivé piesne, čím si ich môžete pridávať do vlastnej knižnice. Samozrejmosťou je nastavovanie hlasitosti prostredníctvom korunky digital crown. Spotify sa zatiaľ špecificky nevyjadrilo, kedy chystá oficiálny príchod plnej aplikácie na Apple Watch. Po najbližšiu dobu by malo prebiehať ďalšie testovanie, ktoré ukáže vývojárom výsledky na základe spätnej väzby. Dúfajme, že sa dočkáme väčšieho množstva funkcií a možností, pomocou ktorých sa Spotify na Apple Watch priblíži svojmu náprotivku v podobe Apple Music.

Spotify

Související články

Dnes nejčtenější

.