Zavřít reklamu

Obľúbená služba Spotify, ktorá figuruje v podobe konkurenta pre jablčnú Apple Music sa už čoskoro dočká oficiálnej aplikácie na Apple Watch. Prístup k obľúbenej hudbe zo Spotify tak budeme mať už aj na zápästí, pričom zatiaľ nie je jasné, čo všetko appka ponúkne. Prvá beta verzia určená na testovanie bola odštartovaná len pred malou chvíľkou a podľa všetkého sa v nej jedná hlavne o testovanie užívateľského rozhrania, systému prehrávania hudby a prechádzanie knižnice. Spotify sa zatiaľ nevyjadrilo, či s av plnej aplikácii dočkáme synchronizácie intepretov, playlistov a albumov priamo do internej pamäte Apple Watch, podobne ako v prípade služby Apple Music. Diskutabilná je teda optializácia aplikácie pre prémiových členov, no ohľadom bližších detailov by sme sa mali dozvedieť viac už čoskoro.

Plány spoločnosti Spotify sú zatiaľ veľmi nejasné. Prednedávnom sa firma rozhodla spolupracovať s developermi neoficiálnej aplikácie Snowy, ktorá mala zabezpečiť prehrávanie hudby zo Spotify na Apple Watch. Jeden z vývojárov Snowy, ktorým je Andrew Chang ešte minulý rok podotkol, že Spotify si ho najalo na tvorbu dodatkovej aplikácie pre spoluprácu so systémom iOS. Zdá sa, že práve momentálna beta verzia predstavuje prvé ovocie dlhej práce na aplikácii pre inteligentné hodinky.

Celkový vizuál appky sa veľmi podobá rozhraniu Apple Music, pričom sa však stále jedná iba o minimalistickú pracovnú verziu. Do testovania aplikácie Spotify na Apple Watch sa môžete zapojiť v nasledujúcom odkaze na oficiálnej stránke. Podľa prvých testerov, ktorí sa podelili o svoje dojmy na Reddite vyzerá aplikácia veľmi dobre, no chýbajú spomínané funkcie ako offline sťahovanie a implementácia knižnice do pamäte Apple Watch. O ďalších poskytnutých detailoch vás budeme informovať.

Spotify
Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější