Zavřít reklamu

Aplikázia Shazam pre zariadenia s iOS dnes privítala novú aktualizáciu s verziou 12.3, ktorá prináša oveľa jednoduchší spôsob ako zdieľať svoje obľúbené pexničky, albumy a interpretov so svojimi priateľmi. Update zahrňuje rozšírenie možností pri zdieľaní hudby na sociálnych sieťach, nakoľko je novodostupná aj možnosť pridania hudby zo Shazamu do Instagramových príbehov. Prostredníctvom zopár klikov sa tak presuniete zo základnej obrazovky Shazamu až do sekcie Instagram Stories, kde jednoducho postnete svoje objavy do sveta. Užívateľské rozhranie je v tomto smere jednoduchšie ako kedykoľvek predtým, nakoľko je celý vizuál omnoho prehľadnejší a intuitívnejší. Apple má očividne vo nedávnej akvizícii so Shazamom veľké plány, čo sa odráža na prvej veľkej aktualizácii.

Po zdieľaní hudobného obsahu do príbehu na Instagrame sú ostatní užívatelia schopní po zobrazení príspevku jednoducho kliknúť na cover art albumu a počúvať tak to isté, čo ste zdieľali. Perfektná prepojenosť s prvkami ako Apple Music alebo ostatnými sociálnymi sieťami je prednosťou Shazamu, na ktorej by Apple rád postavil ďalšie aktualizácie. V prípade kúpy Shazamu sa zo strany Applu jednalo o jednu z najhladšie prebiehajúcich akvizícií, nakoľko prebehla bez jedinému menšieho problému. Súčasťou tohoto procesu bol aj výborný krok zo strany Applu, v ktorom sa postarali o zmiznutie všetkých reklám z aplikácie.

Najnovší update prináša rýchly a efektívny spôsob zdieľania hudby, ktorý využijú hlavne používatelia Instagramu.

Okrem iného sa však Apple v nedávnej aktualizácii postaral aj o niekoľko ďalších zmien. Pri rozkliknutí možností zdieľania si môžeme všimnúť, že z ponuky zmizla funkcia prepojenia na Spotify. Tento krok je však viac než logický, nakoľko práve Spotify predstavuje veľkú konkurenciu pre Apple Music. Paradoxne však v appke ostali možnosti ako spustenie daného interpreta či albumu prostredníctvom Deezer, Google Play Music alebo spomíneného Spotify. Shazam sa čím ďalej tým viac stáva používateľnejšou aplikáciou a jej kompatibilita s ostatnými obľúbenými prvkami tomu len a len dopomôže.

  • Updatovaná verzia aplikácie Shazam je dostupná v App Store

[appbox appstore id284993459]

Shazam

Související články

Dnes nejčtenější

.