Zavřít reklamu

Včera večer vypustil Apple drobnou softwarovou aktualizaci watchOS 5.1.1 pro své Apple Watch. V té opravil podle jejího popisku několik nepříjemných chyb týkajících se restartovací smyčky, se kterou se museli někteří uživatelé potýkat u nových Apple Watch Series 4 po změně času z letního na zimní, či problémům s aplikací Vysílačka. Při bližším prozkoumávání nové verze systémů ale narazili uživatelé na další poměrně zajímavou, byť nefunkční, novinku. 

Nové Apple Watch Series 4 se dočkaly díky většímu displeji nových ciferníků Infograph a Infograph Modular, které krom času zobrazují spoustu dalších užitečných informací. Jejich uživatelé si však stěžují na velmi nepříjemnou věc – nemožnost přidání rychlého přístupu k Mailu, Zprávám a Telefonu. Právě tuto nepříjemnost se Apple rozhodl podle nového watchOS 5.1.1 vyřešit a do nastavení v aplikaci Watch přidal hned sedm nových komplikací, mezi kterými tři výše uvedené nalezneme. Má to ale háček. Po jejich nastavení se totiž na hodinkách neobjeví. 

Zvláštní chování komplikací po nastavení na ciferníku si vysvětlují uživatelé poměrně jednoduše. Apple s jejich přidáním skutečně počítá a pomalu je testuje, ale ve watchOS 5.1.1 je ještě nasadit nechtěl. Bohužel však nejspíš zapomněl některé jejich prvky před jeho vydáním odstranit, kvůli čemuž jsou nyní viditelné pouze přes aplikaci. Jejich zprovoznění se pak dá očekávat až s dalším softwarovým updatem, pravděpodobně již s watchOS 5.1.2. 

Nejsou to však jen některé komplikace pro exkluzivní ciferníky nových Apple Watch, na co majitelé “čtyřek” čekají. Apple totiž slíbil, že do konce roku zprovozní v USA i senzor pro EKG, kterým nové hodinky disponují. Jelikož však zatím v žádném ze softwarových updatů hodinek tato možnost nepřibyla, dá se očekávat, že jí též Apple přidá do watchOS 5.1.2 či některého z dalších updatů. Těch ale do Vánoc s ohledem na délku jejich testování nejspíš mnoho nestihne. 

apple watch series 4 fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější