Zavřít reklamu

Válka mezi Qualcommem a Applem kvůli patentovým poplatkům už zuří poměrně dlouhou dobu. Situace je dokonce tak vypjatá, že se Apple rozhodl letošní iPhony vybavit LTE modemy od konkurenčního Intelu, které sice nejsou podle dostupných informací na takové úrovni jako od Qualcommu, jejich výrobce však ve sporu s Applem není. Podobné kroky se ale samozřejmě velmi nepříjemně podepisují na ziscích Qualcommu, který musel údajně kvůli soudní tahanici s Applem již před nějakým časem propustit spoustu svých zaměstnanců. Alespoň částečně mohl Qualcomm vyřešit tyto problémy mimosoudní dohodou s Applem, ve které by si mohly obě společnosti nastavit pro sebe ideální podmínky. Podle čerstvých informací se však k ničemu podobnému neschyluje. 

Agentura Reuters hovořila údajně se zdrojem velmi dobře obeznámeným s celým sporem, který se nebál nynější stav vylíčit. Podle jeho slov to nyní vypadá, že obě strany nejsou schopny se rozumně dohodnout mimosoudně a pomalu se tak připravují na další bitvu před soudem. Ten by měl proběhnout na začátku příštího roku. Zpravodajci požádali Qualcomm o vyjádření, ale ten odmítl celou situaci komentovat. Ani Apple však není v tomto ohledu sdílný a o válce s Qualcommem mlčí jako hrob.

V nových iPhonech naleznete LTE modemy výhradně od Intelu:

Uvidíme, jak tedy celý spor nakonec dopadne. Už nyní se však šušká, že ať bude výsledek jakýkoliv, ani jedna ze společností se nebude bránit případné spolupráce v budoucnu. Několikaměsíční válka, ve které jde o miliardy dolarů, tak může být ve výsledku během pár týdnů zapomenuta.

apple-qualcomm
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější