Zavřít reklamu

Pryč jsou ty časy, kdy si mnoho majitelů iPhonů nedokázalo jejich využívání představit bez jailbreaku, kterým si mohli systém v nich upravit dle svého gusta. S přibývajícími novinkami v iOS, které mnohdy funkce jailbreaku kopírují, totiž přestala dávat tato Applem nenáviděná úprava softwaru smysl a mnoho jejich uživatelů se k ní proto obrátilo zády. Nejzapálenější “jailbrekáři” však zkouší nové systémy Applu upravovat i nadále. 

Pamatujete si ještě na červen a vytvoření jailbreaku pro betu iOS 12? Vsadím se, že určitě ano. Za tímto počinem tehdy stála skupina KeenLab, která se svými jailbreaky v minulosti již několikrát prezentovala. A právě její členové si nyní připsali velký úspěch. Týden po vypuštění systému iOS 12.1 se jim jej totiž podařilo prolomit a vytvořit jailbreak pro iPhone XS Max. Na zařízení by tak mělo být možné využívat například obchod s aplikacemi Cydia. 

Přestože je pro “jailbreakařskou” komunitu prolomení iOS 12.1 povzbuzující zprávou, zcela nadšení z ní nebudou. Je totiž velmi pravděpodobné, že se jailbreak na veřejnost nikdy nedostane, ale bude prodán Applu, který podle něj opraví svůj software. Právě technologičtí giganti jsou totiž za podobné věci ochotni zaplatit obrovské peníze, jen aby udrželi své systémy v co největším bezpečí. 

A jaký názor máte na jailbreak vy? Postrádá nyní již smysl, nebo je naopak ještě důležitější, než byl v minulosti? 

DrVrfG7WsAAsZjX-768x576
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější