Zavřít reklamu

Apple v minulém týdnu představil nový iPad Pro, který přišel se zcela novým designem a pyšní ohromným výkonem, který je dle Applu vyšší, než u 92 % notebooků na trhu. Benchmarky poté potvrdily jeho brutální výkon, když v testu porazil i MacBook Pro. Díky perfektním výsledkům je tak zcela jasné, že vzbuzuje novinka ve světě obrovské nadšení a zároveň otázky. Na mnohé z nich se pokusil v rozhovoru pro The Independet odpovědět hlavní designér Applu, Jony Ive.

První otázka, kterou Jonymu redaktoři položili, se týkala zodpovědnosti, kterou Apple při vývoji nové generace iPadu Pro pociťoval. Je totiž jasné, že očekávání uživatelů byla obrovská, což s sebou přináší i tlak.  „Naše zodpovědnost byla větší, než kdy předtím. Když je nějaký produkt vysoce hodnocen, což předchozí generace iPadů Pro byla, lidé většinou chtějí vidět, jak je následně přepracován. Pokud něco změníte, nesmí to být jiné, musí to být lepší. Pokud děláte změny, které mají za úkol něco zlepšit, nepotřebujete už pak přesvědčit lidi, aby se do toho znovu zamilovali.“ odpověděl s úsměvem Jon Ive.

Dále Ive odpovídal na otázku, proč si myslí, že je iPad Pro tak magický, když totéž bylo prohlášeno i o iPadu v roce 2010. „Je to velká kombinace skvělých věcí. Některé prvky, které dělají produkt magický, trvá vyvinout dlouhé roky. Podívejme se například na Face ID. Jde o pozoruhodně složitý a sofistikovaný soubor technologií, který byl vyvinut za jediným účelem. U magického výrobku je těžké zjistit, co konkrétně je tak kouzelné,“ myslí si Jony.

Ive dále prozradil, že se Apple u nového iPadu pokusil odstranit myšlenku primární orientace. „Podívejte se na rozmístění reproduktorů nebo přítomnost Face ID. Tablet je schopen pracovat v mnoha různých směrech.“ Rozhovor dospěl i k otázkám designu. „Pokud se podíváte na iPad Pro, vidíte jasný poloměr, křivku v rohu displeje soustředný a skutečný kryt. Nejedná se o směs mnoha součástek. Je to jednolitý, jasný produkt.“ Jon Ive se vyjadřoval i k novému Apple Pencil, které se nově nabíjí za pomocí bočního připnutí k iPadu. „Myslím, že způsob připnutí ke straně iPadu je skvělý příklad magického pocitu. Je to perfektní řešení, které skutečně Apple Pencil nabíjí.“

Novinka bude k dispozici 7. listopadu. Nejlevnější 11“ varianta s 64 GB vyjde na 22 290 korun. 12,9“ varianta na 28 990 korun. V závislosti na volbě úložiště se cena může vyšplhat až na 45 490/51 490 korun.

Jony Ive

 

Související články

Dnes nejčtenější

.