Zavřít reklamu

Vianočné sviatky sa nám opäť neodvratne blížia, s čím suvúsí aj každoročné lámanie hlavy nad tým, akým darčekom potešiť svojich najbližších. Ak sa radíte do skupiny vyznavačov jablčných zariedení alebo poznáte niekoho, koho by tematický darček súvisiaci s produktom Applu potešil, zbystrite pozornosť. V dnešnom článku sme si pre vás pripravili tipy a nápady na produkty a príslušenstvo, ktoré ocení každý majiteľ Apple TV. Malá čierna krabička z portfólia ponúkaných zariadení cupertinskej spoločnosti síce nepatrí do zoznamu hnacích motorov Applu, no predstavuje výborné multimediálne centrum do každej obývačky.

Apple TV si od svojho prvého uvedenia na trh preskákala množstvo softvérových zmien, ktorými sa dostala od zariadenia pre pozeranie filmov a seriálov až pokomplexný systém, na ktorom si užívame rôzne aplikácie či hry. Pravdou a častým argumentom mnohých ľudí je, že väčšinu aplikácií, ktoré sú dostupné pre Apple TV nájdeme priamo v smart televízoroch alebo herných konzolách či iných multimediálnych centrách. Ak ale milujete prácu s jablčným ekosystémom a hľadáte spôsob, ako si ešte viac spestriť možnosti pri používaní Apple TV, dopomôžu vám k tomu nasledujúce vychytávky.

Vianočné darčeky do 1000 Kč

Remote Loop putko na zápästie

Nasledujúci produkt využijú hlavne majitelia Apple TV štvrtej generácie alebo majitelia Apple TV 4K. Vzhľadom na to, že je nový ovládač vybavený Lightning konektorom a nie zastaralým napájaním batérií, je možné nabíjanie prostredníctvom klasického kábla k iPhonu alebo iPadu. využitie konektoru však siaha ďaleko za hranice nabíjania, čoho dôkazom je putko Remote Loop, ktorým si jednoducho pripútate ovládač k zápästiu. Túto jednoduchú, no efektívnu vychytávku uvítate hlavne pri hraní hier, kedy je väčšie riziko, že sa vám ovládač vyšmikne z ruky pri náhlych manévroch.

Remote Loop jednoduche „nastoknete“ pomocou Lightning koncovky, ktorá drží až prekvapivo pevne a tým sa poistíte pri náhodnom pustení ovládania z ruky. Ak teda zvyknete z času na čas hrať videohry na Apple TV alebo poznáte nejakého nešikovníka, ktorému neustále niečo vypadáva, tento produkt vám poslúži ako finančne dostupný a milý dar pod vianočný stromček. Apple TV Remote Loop môžete zakúpiť tu.

Držiak Cool Bananas PinUp pre Apple TV

Kúpili ste si Apple TV a neviete kam ju umiestniť? K tomuto kroku vám dopomôže minimalistický, no elegantný držiak Cool Bananas PinUp vyrobený pre štvrtú generáciu alebo Apple TV 4K. Inteligentnú krabičku do neho jednoducho vsuniete a následne prichytíte na stenu pod televízorom. Ak vám nevadí, že Apple TV nebudete mať neustále na očiach, môžete ju naviac pomocou tohoto malého pomocníka pripojiť zo zadnej strany obrazovky.

PinUp držiak je vytvorený z extra ľahkého a odolného materiálu, ktorý naviac perfektne ladí s dizajnom samotnej Apple TV. Vďaka ľahkej konštrukcii sa môžete vyhnúť nežiadúcemu vŕtaniu do steny, keďže ho úplne postačujúco podrží obyčajné nalepenie na stenu. Nástenný držiak Cool Bananas PinUp pre Apple TV nájdete tu.

Dlhší Lightning kábel

Určite to poznáte aj vy. Originálny kábel, ktorý ste si našli v balení jablčného produktu vám svojou dĺžkou nepostačuje, alebo sa po krátkom používaní výrazne opotrebuje. Nový kábel s koncovkou Lightning môže v rôznej dĺžke poslúžiť ako výborný dodatok k inému zariadeniu, ktorého napájanie bude omnoho jednoduchšie. Oceníte ho taktiež pri nabíjaní diaľkového ovládania Apple TV, pričom nemusíte zbytočne vstávať z kresla ale vďaka dlhému káblu si Remote jednoducho vezmete do svojej blízkosti.

Pre mnohých ľudí predstavuje kábel pre mobilný telefón hotovú nočnú moru, pretože jeho životnosť vo veľkej miere závisí od používania. V prípade častého nabíjania platí pravidlo, že káblov nie je nikdy dosť. Káble s Lightning koncovkou v rôznej dĺžke nájdete tu.

Vianočné darčeky do 5000 Kč

Herný Gamepad SteelSeries Nimbus

Určite mi dáte za pravdu ak poviem, že Apple TV nemožno považovať za plnohodnotný nástroj určený k hraniu videohier. Plánom Applu (zatiaľ) nie je preraziť na konzolovom trhu, aj keď by jablčná televízia mohla poslúžiť ako výborný podklad k tomuto kroku. V App Store pre tvOS však nájdeme širokú ponuku solídnych titulov, ktoré zaujmú nejedného hráča. Ovládanie a celková manipulácia s originálnym diaľkovým ovládaním TV Remote je však v prípade hier veľmi márna. Tento problém perfektne rieši herný gamepad Nimbus od spoločnosti SteelSeries.

Jedná sa síce o jeden z mála dostupných herných ovládačov na československom trhu, no podľa osobných skúseností zároveň aj o najlepší dostupný gamepad. Pomocou Nimbusu je možné ovládať ako Apple TV tak aj ostatné jablčné zariadenia, čím sa jeho využitie mnohonásobne rozširuje. Perfektná ergonómia doplnená o sympatický dizajn premení aj ten najjednoduchší herný počin na komplexný zážitok.

Gamepad naviac disponuje napájaním pomocou Lightning konektoru, takže sa vám nebudú doma povaľovať ďalšie zbytočné káble. Ak sa chcete o ovládači dozvedieť viac, nezabudnite si prečítať našu vyššie uvedenú recenziu. Herný gamepad SteelSeries Nimbus môžete zakúpiť tu.

Apple TV Remote diaľkové ovládanie

Nasledujúci tip predstavuje skôr náhradu ako novinku. Apple ponúka svoj diaľkový ovládač aj bez kupovania novej Apple TV 4K alebo štvrtej generácie, čo poteší hlavne majiteľov, ktorí svoj pôvodný Remote poškodili alebo je jednoducho nefunkčný. Nový Remote tiež spolupracuje so staršou generáciou Apple TV, takže môžete vymeniť hliníkové ovládanie za elegantný čierny Remote. Výmenou síce získate iba novšie prevedenie a ovládanie hlasitosti, keďže na starších Apple TV podpora Siri alebo multitaskingu nefunguje.

Tento druh však výborne dopĺňa vítané nabíjanie pomocou Lightningu, na rozdiel of staršieho hlinikového prevedenia, ktoré disponuje slotom na batériu. Pokiaľ ste teda o pôvodný ovládač prišli, alebo chcete urobiť radosť vlastníkovi staršej generácie jablčnej televízie, Remote je tým správnym krokom. Ďiaľkové ovládanie Remote pre Apple TV môžete zakúpiť tu.

Bezdrôtový reproduktor Beats Pill +

Pokiaľ hľadáte produkt s širším využitím, ktorý si môžete užívať nielen doma ale aj na cestách, Beats Pill+ je pre vás ako stvorený. Tento malý a kompaktný reproduktor so stereofónnym aktívnym systémom disponuje kvalitným zvukom a jednoduchými možnosťami, ktoré výborne zapasujú k Apple TV ale aj k iPhonu, iPadu alebo ostatným jablčným zariadeniam. Výdrž batérie sa v tomto prípade vyšplhala až na 12 hodín na jedno nabitie, čo je viac než slušné. Reproduktor je kompatibilný s Lightningom, ktorý mu dodá plnú dávku šťavy za tri hodiny.

V App Store je tiež dostupná aplikácia, ktorá disponuje ďalšími možnosťami pre konfiguráciu alebo pridanie ďalšieho reproduktoru pre perfektný stereo zvuk. Elegantný dizajn v bielom alebo čiernom prevedení poteší každého milovníka kvalitného zvuku, intuitívneho rozhrania a na pohľad unikátneho dizajnu. Beats Pill+ v dvoch farebných prevedeniach nájdete tu.

Inteligentné zariadenia pre systém HomeKit

Vianoce môžu byť perfektnou príležitosťou na rozžiarenie vašej domácnosti netradičnými, no modernými prvkami, ktoré dokonale komunikujú so systémom inteligentnej domácnosti HomeKit. Úloha Apple TV je v tomto prípade veľmi dôležitým prvkom, pretože práve malá čierna krabička vystupuje ako základňa pre pripojenie unikátnych doplnkov, ktoré môžete následne ovládať pomocou ostatných zariadeni. Produkty z kategórie smart domácnosti sa stávajú čoraz žiadanejšou komoditou, pričom portfólio HomeKitu neustále rastie. K dispozícii je široká škála smart vychytávok cez reproduktory, žiarovky alebo svietidlá až po termostaty a inteligentné zámky.

Množstvo z týchto produktov disponuje rozhraním pre ovládanie hlasu, takže pri prepojení s Apple TV alebo HomePodom je ovládanie veľmi jednoduché. Svietidlá alebo panely vám dokonca po pripojení s reproduktormi rozčarujú hotovú svetelnú symfóniu, ktorá sa mení s každým ďalším hudobným podmazom. Vychytávky pre inteligentnú domácnosť HomeKit nájdete tu.

Vianočné darčeky do 10 000 Kč

Slúchadlá Apple Beats

Počúvanie hudby figuruje v úlohe neodmysliteľnej súčasti Apple TV. Ak preferujete slúchadlá pred kompletným ozvučením alebo rôznymi druhmi reproduktorov, niet nad kvalitné bezdrôtové slúchadlá. Výbornou voľbou môže byť jeden zo širokej ponuky modelov slúchadiel Beats, ktoré využijete ako naApple TV, tak aj na všetkých ostatných zariadeniach. Spomedzi obrovskej ponuky pestrých farebných variácií a rôznych druhov slúchadiel si vyberie každý audiofil, ktorý ocení nielen kvalitný zvuk, ale aj špičkový dizajn.

V momentálnej ponuke nájdete pecky ako Solo3 Wireless takmer vo všetkých farbách spektra ale aj menšie a dostupnejšie modely ako urBeats3 alebo PowerBeats3, ktoré sú taktiež dostupné v bezdrôtovej verzii. Použitie slúchadiel v prípade Apple TV je naozaj jednoduché, pretože komunikujú presne na rovnakej báze ako ostatné jablčné zariadenia. Ak si teda chcete užiť film, hru alebo počúvanie hudby a nechcete nikoho rušiť, slúchadlá Beats vám k tomu určite dopomôžu. Širokú ponuku slúchadiel Beats nájdete tu.

Apple TV 4K

V neposlednom rade pridávame samotnú Apple TV 4K, ktorá vystupuje ako predstaviteľ najnovšej generácie. Existuje len málo spôsobov, ako vdýchnuť svojmu televízoru nový život vo forme inteligentného rozhrania na podobnej úrovni, ako to dokáže Apple TV. Nová generácia disponuje širokou škálou obsahu v obchode App Store, takže si v pohodlí domova užijete nielen filmy a prehrávanie hudby ale aj rôzne aplikácie, hry, prezeranie fotografií z iCloud na veľkej obrazovke a hromadu iných vychytávok. TV vám síce nenahradí hernú konzolu, no ak sa považujete za občasného hráča alebo chcete urobiť radosť deťom v podobe zábavných herných zážitkov, jablčná televízia vám to umožní.

Samozrejmosťou je podpora filmových a seriálových aplikácií ako Netflix, HBO GO alebo implementovaná knižnica iTunes, v ktorej si užijete kinové trháky v rozlíšení 4K. Potenciál Apple TV sa rok od roku neustále navyšuje, či už s jedná o využitie na poli multimédií alebo inteligentnej domácnosti. V porovnaní s ostatnými jablčnými zariadeniami je tento produkt výrazne cenovo dostupnejší, čo robí z Apple TV vynikajúci darček pre každého applistu. 32 GB verziu Apple TV 4K môžete zakúpiť tu a väčšiu 64 GB verziu na tomto odkaze.

Vianočné darčeky nad 10 000 Kč

Apple HomePod

Ak hľadáte reproduktor, ktorý disponuje nielen kvalitným zvukom ale aj perfektným začlenením do jablčného ekosystému produktov vrátane Apple TV, HomePod môže byť jedným z najefektívnejších riešení. Napriek tomu, že sa tento kus hardvéru nestrotol s pochopením v takej miere, ako sa od neho čakalo, je HomePod vítaným pomocníkom na potulkách hudobnou sférou. Vynikajúci dizajn spojený s mnohými užitočnými funkciami robí z HomePodu hlavne lákadlo pre majiteľov viacerých jablčných zariadení, nakoľko ho bez iPhonu či iPadu využijete len veľmi ťažko.

Nič však nemení na fakte, že ak Apple v budúcnosti na svojom inteligentnom reproduktore zapracuje, má veľké šance na prerazenie v audio kategórii.  Pokiaľ chcete potešiť majiteľa Apple TV alebo iného zariadenia, s ktorým tento reproduktor komunikuje naozaj perfektne a nemáte hlboko do vrecka, určite porozmýšľajte nad HomePodom. Viac sa dočítate v našej recenzii. Homepod vo verzii Space Grey nájdete tu, v bielom prevedení ho môžete zakúpiť na tomto odkaze.

Apple TV

Dnes nejčtenější

.