Zavřít reklamu

O podobě nové generace iPadů Pro není již několik posledních týdnů prakticky pochyb. Krom spousty informací, o které se postarali různí analytici, se totiž Applu nepodařil opět uhlídat jeho mobilní operační systém iOS, ve kterém se stejně jako vloni před příchodem iPhonu X objevilo spoustu zajímavostí, které právě tajemství okolo iPadu Pro odhalují. Jedna taková se podařila objevit vývojáři Guilhermu Rambovi v páté betě iOS 12.1. Jedná se však spíše o potvrzení stávajících informací, než revoluční novinku. 

Již v létě se podařila z bet iOS 12 vývojářům vypreparovat malá ikona iPadu Pro, která bude s největší pravděpodobností používána pro widget baterie. Ta se od stávajících ikon liší užšími rámečky a odstraněným Home Buttonem, což jsou aspekty, které analytici iPadům Pro předpovídají už více než rok. Rambo pak nyní našel v nové betě ikonu nového iPadu v lepším formátu, díky čemuž si můžeme jeho design prohlédnout detailněji. 

Tento obrázek se v betě iOS 12.1 objevil: 

ipadpro2018
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Jak můžete sami na ikoně z iOS 12.1 vidět, nová generace iPadu Pro se skutečně dočká zaoblených rohů po vzoru iPhonů. Naopak bychom u ní marně hledali výřez v displeji pro Face ID, které bude ukryto v poměrně širokých rámečcích. Ty by ale mohly být ve výsledku o poznání užší, jelikož je vcelku pravděpodobné, že takto výrazně je Apple pro ikonu vytvořil jen proto, aby byly zřetelné i ve zmenšené formě. Tento obrázek bude totiž s největší pravděpodobností používán například ve výčtu vašich zařízení či v aplikaci Najít iPhone. 

iPad Pro bude tedy skutečně vypadat takto:

Na obrázku si můžete všimnout i Power Buttonu umístěného na horní straně. I o jeho místě se před časem spekulovalo, jelikož se obecně předpokládalo, že bude Apple u nových iPadů Pro vycházet z designu nových iPhonů skutečně výrazně, kvůli čemuž by mohl umístit i tlačítko Power na bok. Nicméně se tak zřejmě nestalo. 

Novinku by nám měl Apple ukázat již zítra po 15. hodině, kdy v New Yorku odstartuje jeho zřejmě poslední letošní keynote. U té samozřejmě nebudeme chybět a už v jejím průběhu vás budeme informovat o všem, co se na ní “šustne”. Rozhodně tedy náš web nepřestávejte sledovat. 

Apple-iPad-Pro-Concept
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější