Zavřít reklamu

Že nová generace iPadů Pro klepe na dveře je díky spoustě indícií, které se objevily v minulých týdnech a měsících, více než jasné. Ostatně, i sám Apple nám příchod novinky skrze kódy v beta verzi IOS 12.1 nepřímo potvrdil. V potvrzování brzkého příchodu novinky však Apple pokračuje i nadále. V Číně si totiž na konci září zaregistroval u tamního ministerstva průmyslu a informačních technologií několik nových produktů. 

V databázi ministerstva se objevily zařízení s kódovými označeními A1876, A1980 a A1993, pod kterými by se měly skrývat právě nové iPady Pro. S těmito kódovými označeními jsme se setkali už v červenci při registraci stejných produktů u databáze Eurázijské hospodářské komise. Je tedy možné, že měl Apple v plánu iPady představit dříve, ale kvůli určitým komplikacím jejich představení o pár týdnů odsunul. 

Těšíte se na nový iPad Pro?:

Krom iPadů si Apple zaregistroval i produkt s kódovým označením A2051, který je v databázi popsán jakožto “Bluetooth zařízení”. Z popisu je tak velmi pravděpodobné, že by se mohlo jednat o druhou generaci Apple Pencil, jejích příchod předpovídají zdroje portálu 9to5mac. Ta by se měla s iPadem párovat podobně jako například AirPods s iPhonem či iPadem. Zda ale nabídne i další vychytávky je v tuto chvíli nejasné.

Uvidíme, s čím na nás tedy Apple nakonec vyrukuje. Rozeslání pozvánek na keynote již doslova visí ve vzduchu a my napjatě očekáváme, kdy k němu dojde. Jelikož však tento týden zatím nedorazila, dá se očekávat, že Apple keynote uspořádá “až” poslední říjnový týden. Jablečná společnost totiž rozesílá pozvánky zpravidla týden předem a své prezentace nepořádá v pondělí a pátek, kvůli čemuž je příští týden vyloučen. Následující týden je pak Tim Cook zase pozván do Bruselu, což též pořádání prezentaci zabraňuje. 

iPad Pro 9to5Mac Render fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější