Zavřít reklamu

Od odhalení specifikací chystané nové generace iPadu Pro, které jsme vám na našem webu přinesli díky zdrojům kolegů z 9to5mac, uplynuly jen dva dny. Redaktorům zmíněného webu se ale podařilo od svých zdrojů vyzvědět další zajímavou věc, která nám tajemství okolo nových tabletů opět o něco málo poodhalí. Co o nich tedy víme nového?

Zdroje portálu potvrdily, že do nových iPadů Pro dorazí procesory A12X. Ty by měly být vylepšenou verzí čipsetů A12, které Apple použil v letošních iPhonech. Hlavní rozdíl by měl být především v GPU, které by mělo být výrazně výkonnější. Na jak velký nárůst se ale můžeme těšit bohužel zdroje neprozradily. Nicméně díky nim víme ještě to, že byl procesor vyvíjen pod kódovým označením Vortex, na které jsme v minulých měsících již několikrát narazili právě v souvislosti s čipsety A12. 

Takto by měla nová generace iPadu Pro vypadat:

Krom vylepšeného čipsetu se můžeme u nových iPadů Pro těšit i na úzké rámečky okolo displeje, které v sobě skryjí senzory pro Face ID. To nahradí oblíbené Touch ID, které spolu s Home Buttonem zmizí. Ovládání iPadu pak bude podobné jako na bezrámečkových iPhonech – čili gesta. Spolu s iPadem by měla dorazit i druhá generace Apple Pencil, jejíž spárování se zařízením má být podobné tomu, které známe například z AirPods. Už z těchto informací je tak víceméně jasné, že je skutečně na co se těšit. Nezbývá tedy než doufat, že se všechny předpovědi vyplní a Apple brzy rozešle pozvánky na keynote, na které novinky představí. Odhalení skrze tiskovou zprávu by jim totiž rozhodně neslušelo. 

PhoneArena Team

Dnes nejčtenější

.