Zavřít reklamu

O představení nové generace iPadů Pro se spekuluje již pěkných pár měsíců. Poté, co je Apple neukázal na zářijové keynote, začalo mnoho uživatelů spoléhat na to, že se jejich představení dočkáme na konci října. Právě v tomto období totiž Apple v minulosti konference, na kterých představoval nové produkty, pořádal a tudíž je vcelku pravděpodobné, že se k podobnému kroku uchýlí i letos. Co přesně ale vlastně od nové generaci iPadů Pro očekávat?

Portálu 9to5mac se podařily zjistit velmi zajímavé informace od jeho zdrojů, které jsou údajně o chystanými iPady velmi dobře obeznámeny – pravděpodobně tak pracují přímo v Applu. Díky tomu si můžeme udělat perfektní obrázek o chystaných tabletech, které by mohly změnit dosavadní vnímání tohoto produktu, s předstihem. 

Dvě velikosti

Kódová označení pro Wi-Fi modely iPadů Pro jsou iPad8,1, iPad8,2, iPad8,5 a iPad8,6. Verze s podporou LTE pak nesou označení iPad8,3, iPad8,4, iPad8,7 a iPad8,8. Z označení je tak zcela evidentní, že se opět dočkáme dvou velikostí, přičemž jedna bude pravděpodobně opět odpovídat nynějšímu 10,5” modelu a ta druhá pak 12,9” modelu. 

Displej

Spekulace z předešlých měsíců se naplnily. Nové iPady Pro totiž podle zdrojů skutečně dostanou displej přes celou přední stranu, kvůli čemuž se budeme muset rozloučit s klasickým Home Buttonem. Jelikož však budou rámečky kolem displeje o kousek širší než tomu je například u iPhonů, senzory pro Face ID se do nich bez problému vejdou a tím pádem se u iPadu nedočkáme žádného výřezu v displeji. Tablet by tak měl být perfektně symetrický ze všech stran. 

Face ID

Jak už jsem psal v předchozím odstavci, kvůli odstranění Home Buttonu s Touch ID dorazí na nové iPady Face ID. To by mělo být stejně rychlé jako u nových iPhonů XS, XS Max a XR a bude funkční jak v poloze tabletu na výšku, tak i na šířku. Pokud však iPad otočíte zcela “vzhůru nohama”, přes Face ID jej neodemknete. 

Bohužel není jasné, zda je pro podporu Face ID na šířku potřeba speciální hardwarová úprava, či zda stačí pouze pár softwarových vylepšení, které by mohl Apple přinést v některé z budoucích softwarových aktualizací i na iPhony. 

Externí displeje a USB-C

Lightningu skutečně odzvonilo. Alespoň tak to vypadá z informací, které se redaktorům podařily zjistit. Apple totiž u nového iPadu Pro skutečně nasadí USB-C, díky kterému bude tablet schopen vyvést 4K HDR video na externí displeje. Kvůli této novince přibude do nastavení tabletu nový panel, skrze který bude možné ovládat veškeré prvky externího displeje včetně rozlišení, HDR či jasu. 

Takto by měly nové iPady Pro vypadat:

Nová generace Apple Pencil

Upgradu by se měla dočkat i jablečná tužka. Její druhá generace by se měla s iPady párovat podobně, jako například AirPods s iPhonem. Opět ale není jasné, zda bude novinka fungovat se starými iPady či naopak starý Apple Pencil fungovat s novými. Obecně se dají očekávat i další vylepšení hardwaru pera, avšak o nich detaily zatím nevíme. 

Magnetický konektor

Poslední velmi zajímavou novinkou, kterou zdroje prozradily, je zcela nový magnetický konektor pro příslušenství. Ten se bude nacházet na zádech a bude umožňovat připojení různých doplňků, mezi kterými nalezneme například novou generaci klávesnice Smart Keyboard. Kompatibilní bude ale samozřejmě i s příslušenstvím třetích stran. 

Vypadá to tedy, že nové iPady budou mít skutečně co nabídnout. Se spoustou inovací však nejspíš půjde ruku v ruce i jejich cena, která nebude pravděpodobně nikterak nízká. Kolik byste byli za podobnou hračku ochotni zaplatit vy?

iPad-Pro-2018-1

Dnes nejčtenější

.