Zavřít reklamu

Již několik dlouhých měsíců se ve světě spekuluje o tom, že Apple tajně připravuje novou generaci iPadů Pro a několik nových či upgradovaných Maců v čele s nástupcem MacBooku Air. Ani jeden z těchto produktů nám však Apple na nedávné keynote, která proběhla 12. září v Divadle Steva Jobse, neukázal. Přesto je ale velmi pravděpodobné, že se představení iPadů a Maců do konce roku přeci jen dočkáme. Zde je pár důvodů, proč si to myslíme.

Nic nového

Pro Apple by nebylo uspořádání další konference v říjnu ničím výjimečným. Zatímco v minulém roce se Apple k ničemu podobnému neodhodlal, předešlé roky byly na říjnové konference poměrně bohaté. Dočkali jsme se jich totiž v roce 2008, 2010, 2012, 2013, 2014 a 2016. Většina z nich proběhla zhruba měsíc poté, co Apple představil nové iPhony. Letos bychom se tak mohli dočkat této události kolem 12. října. 

iOS 12.1 jako studnice informací

Že bychom se mohli dočkat do konce letošního roku další konference naznačují i kódy z bety iOS 12.1. V nich se totiž podařily vývojářům objevit zmínky o zařízení “iPad2018Fall”, což by nemělo být nic jiného, než právě bezrámečkový iPad s Face ID. Přípona “Fall” by pak měla značit konec letošního roku. Krom toho se pak v betě objevily i náznaky blížící se podpory 4K externích displejů či synchronizace Memoji skrze iCloud, což by též majitelé iPhonů s Face ID a nových iPadů mohli ocenit. Představení novinky by sice mohlo proběhnout jen skrze tiskovou zprávu, vzhledem k velkým očekáváním je to ale poměrně nepravděpodobné.

Předpovědi analytiků

Když už bychom nevěřili řádkům z bety, co věřit analytikům v čele s Ming-Chi Kuem? I on totiž v minulých měsících několikrát zopakoval, že se nám Apple brzy představí několik nových produktů, mezi kterými by měly být i iPady či Macy. Stejný muž pak několikrát vyslovil i to, že je velmi pravděpodobné, že Apple uspořádá speciální prezentaci, na které novinky, které nestihl představit v září, světu ukáže. 

Ideální období na nákup dárků

Ano, i takto Apple určitě přemýšlí. Pokud by totiž novinky představil v říjnu a začal je prodávat o týden či dva později, mohl by jimi výrazně ovlivnit vánoční šílenství. Milovníci Applu by totiž právě po těchto novinkách sáhli a kdy je pro jejich nákup lepší příležitost, než právě na Vánoce – tedy v období, kdy jsou lidé ochotni utrácet nejvíce? 

Zda jsou naše teorie reálné či nikoliv se nejspíš dozvíme už v několika následujících dnech. Pokud se totiž Apple skutečně rozhodne v říjnu uspořádat speciální keynote, dá se očekávat rozeslání pozvánek během několika málo následujících dní.

PhoneArena Team

Dnes nejčtenější

.