Zavřít reklamu

Po včerejších objevech důkazů o brzkém příchodu nového iPadu Pro v řádcích iOS 12.1 se vývojářům podařila v kódech systému objevit další zajímavá věc. Steve Troughton-Smith totiž spustil před simulátor XCode iOS 12.1 a objevil v něm novou možnost výstupu pro externí monitory. Zatímco doposud byl z iPadu na externí monitor možný jen výstup s nižším rozlišením, nyní se v nabídce objevila i možnost 4K. Takovéto rozlišení ale podle vývojáře žádné iOS zařízení přes adaptér Lightning – HDMI nezvládá (zvládá maximálně Full HD). Díky tomuto objevu se tak zdá být nedávné tvrzení analytika Ming-Chi Kua o výměně Lightningu za USB-C opět o něco reálnější. Řešení ale může být i zcela jiné. 

Existují dvě možnosti, jak by mohl Apple podporu 4K přenosu pro externí displeje z nového iPadu Pro nabídnout. První je již zmíněný přechod z Lightningu na USB-C, kterým by zároveň otevřel dveře pro mnoho dalšího příslušenství. Uživatelé, kteří by si nový iPad Pro koupili, by navíc díky tomuto upgradu nemuseli řešit žádné další redukce, což by jim svým způsobem ulehčilo jeho používání. Na druhou stranu by se Apple tímto krokem určitým způsobem vysmekl ze svého ekosystému, který je ve většině případů osazen právě Lightningem. 

Druhou možností je pak vytvoření nového, speciálního adaptéru s koncovkou Lightning, který by podporu 4K nabízel. Tím by si iPad zachoval svůj konektor a přesto by mohl nabídnout na externích monitorech parádní rozlišení. Na druhou stranu by si ale museli zákazníci za toto řešení opět připlatit, na což jsme ale již u Applu za poslední roky zvyklí. 

Pochlubí se nový iPad Pro skutečně USB-C konektorem, nebo se dočkáme jen nového adaptéru?:

Ať už se Apple rozhodne pro první či druhou možnost, podpora 4K by byla rozhodně vítanou novinkou. Na nadšení z jejího příchodu je ale přesto ještě čas. Jasno totiž budeme mít až po samotném představení produktu, které je však zatím ve hvězdách. 

PhoneArena Team

Související články

Dnes nejčtenější

.