Zavřít reklamu

Že Apple chystá novou generaci iPadu Pro s Face ID si již nějakou dobu štěbetají i vrabci na střeše. O příchodu tohoto produktu se začalo spekulovat již po loňském představení iPhonu X, přičemž postupem času tyto spekulace sílily. Apple navíc v červnu vše podtrhl lehce přepracovaným ovládáním iPadů v iOS 12, jehož některé prvky jsou jako na míru ušity právě chystané novince s absencí Home Buttonu. Ten by měl Apple odebrat kvůli výraznému zúžení rámečků. Doposud ale nebylo příliš jasno, kdy se nového iPadu vlastně dočkáme.

Takto by měl nový iPad Pro vypadat:

Jednou ze skvělých možností pro představení nové generace iPadů Pro byla nedávná keynote v Divadle Steva Jobse. Na té však Apple představil jen nové iPhony a Apple Watch, čímž mnoho zákazníků čekajících právě na nový tablet rozesmutnil. Ve včera vydané betě iOS 12.1 se ale podařily vývojářům objevit velmi zajímavé řádky v kódu systému, které odkazují na “iPad2018Fall”. Jelikož jsou podobně označovány i nové iPhony, je tak velmi pravděpodobné, že se do konce roku dočkáme příchodu nového iPadu. Applu se tak opět nepodařily udržet informace o novinkách pod pokličkou a vypustil je dříve, než sám chtěl. 

Screen-Shot-2018-09-18-at-22.54.58

V tuto chvíli není jasné, k jakému představení se Apple v případě tohoto produktu rozhodne. V úvahu totiž připadá jak představení skrze tiskovou zprávu, tak i svolání speciální keynote. Právě druhá varianta se ale zdá být o poznání reálnější i vzhledem k tomu, že krom iPadu pracoval dle dostupných informací i na novém MacBooku, který by mohl právě po boku tabletů představit. 

iPad Pro 9to5Mac Render fb

Dnes nejčtenější

.