Zavřít reklamu

Nový iPhone XR nenabízí funkci 3D Touch kvůli absenci potřebné vrstvy displeje. Apple jej tedy nahradil jej pomocí Haptic Touch, což se dá jednoduše popsat jako dlouhý stisk, který vyvolá určitou akci.  Jediným rozdílem oproti dlouhému stisku je odezva v podobě jemného zavibrování. Haptic Touch v současné době ale funguje jen velmi omezeně. Použít se dá například u svítilny, spuštění fotoaparátu na uzamčené obrazovce a pro otevření přepínačů a nabídek po vytažení spodní lišty. Tohle omezení ale rozhodně nebude trvalé, tvrdí Nilay Patel z The Verge.

„Haptic Touch nenabízí vše, co se dalo dělat s používáním funkce 3D Touch. Například mi chyběly náhledy do odkazů v Safari a Twitteru. V Applu mi ale řekli, že pracují na tom, aby časem byl Haptic Touch v iOS mnohem rozšířenější. Nyní je implementován pouze na pár místech, aby inženýři viděli, jak si tahle technologie sedne s operačním systémem. V budoucích aktualizacích se dočkáme nových gest.“ sdělil Patel ve své recenzi iPhonu XR.

iPhone Xr bude uveden do prodeje už tenhle pátek:

Leckoho zajímá, jak velké využití bude tahle funkce mít, jelikož Haptic Touch nelze použít tam, kde už dlouhý stisk nějakou funkci vyvolá. Typicky jde o dlouhý stisk ikonky aplikace na domovské obrazovce, kdy je pak možné ikonku přemístit či aplikaci smazat. Vše tak ukáže až čas.

Předprodeje nového iPhonu XR začaly minulý pátek. První nedočkavci si jej budou moci užít už na konci tohoto pracovního týdne. Apple se na barvách nových XR doslova vyřádil. Zařízení je nabízeno v černé, modré, bílé, žluté, červené a korálové variantě.

iPhone
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější