Zavřít reklamu

Spoločnosť Huawei sa postarala o predstavenie nových telefónov v podobe Mate 20 a Mate 20 Pro. Ako tomu už býva zvykom, predstavenie, testy a prvé skúšky si neodpustili posmešné odkazy orientované na Apple a na vlajkové lode z prostredia jablčného portfólia. Poprední predstavitelia Huawei sú extrémne pyšní hlavne na výdrž a kapacitu batérie, ktorá je podľa ich vyjadrenia skalným prvkom a prednosťou pri výbere nového mobilného zariadenia. Hlavnú úlohu v tomto aspekte hrá ako inak – argument súvisiaci s predražovaním iPhonov. Podľa vyjadrení sa pri kúpe Huawei mate 20 Pro dočkáte za menšiu cenu oveľa väčšieho množstva funkcií v porovnaní s iPhonom XS a iPhonom XS Max. Dodatkom je aj „vtipná vsuvka“ na adresu nabíjania Mate 20 Pro, ktorý prekonáva iPhony v nabíjaní. Ak sa vám teda telefón vybije, priložením Mate 20 Pro k zadnej strane si batériu jednoducho dobijete.

Tento odkaz je adresovaný Applu v súvislosti s komplikáciami týkajúcich sa pomalého nabíjania. Huawei je na základe vyhlásení hlavným konkurentom pre iPhony, pričom ho predčí nielen sympatickejšou cenou ale aj funkcionalitami v smere fotografovania a výdrže batérie. Rýchlosť nabíjania sa vyšplhala k hodnote 40 W prostredníctvom štandardného káblového napájania a 15 W v prípade bezdrôtovej funkcie. Huawei si preto neodpustil príležitosť na posmešky adresované 5 W nabíjačke, ktorá sa nachádza v balení telefónov s cenovkou vyššou ako je 1 000 dolárov.

Predstavenie nových telefónov Huawei sa neobyšlo bez viacerých odkazov a porovnávaní s produktmi od Applu. 

Mate 20 Pro má predstavovať revolúciu nielen vo fotografovaní, pričom tvorcovia dodávajú, že sa sústredia hlavne na konečný vizuál snímok a nielen na papierové predpoklady zahrňujúce počet megapixelov alebo objektívov. Vlajkové lode čínskeho producenta elektroniky majú podľa vyjadrení na konferencii predstavovať najlepšie telefóny v danej kategórii, za ktoré nie je nutné priplácať astronomické ceny. Badateľné odkazy a výčitky spoločnosti Applu bolo cítiť prakticky počas celej konferencie, čo len odkazuje na staré dobré pravidlo, že každá zmienka predstavuje reklamu zadarmo.

Huawei

Související články

Dnes nejčtenější

.